احتمال رخداد بهمن در ارتفاعات برف گیر اردبیل

  • 12 دی 1399 - 17:31

اردبیل – مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: امروز و فردا در نواحی مرکزی و جنوبی استان شاهد وزش باد تند خواهیم بود که در ارتفاعات برف گیر استان احتمال رخداد بهمن دور از انتظار نیست.

سیاوش محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی همچنان تا پایان هفته آینده جو استان پایدار خواهد بوده و در این مدت آسمان استان در مناطق مختلف صاف و گاهی ابری پیش بینی شده و تغییرات دمایی قابل توجهی انتظار نمی‌رود.

وی به کمینه و بیشینه دمای هوا در ساعات مختلف شبانه روز نیز اشاره کرد و افزود: در مناطق شمالی استان در طول روزها دمای هوا بین ۹ تا ۱۱ درجه سانتیگراد و برای سایر مناطق تا ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود و در طول شب‌ها سرما تداوم داشته و در برخی مناطق استان از جمله اردبیل، فرودگاه اردبیل، خلخال و کوثر یخبندان پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل دمای هوا در فرودگاه اردبیل را در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ درجه سانتیگراد زیر صفر عنوان کرد و گفت: کوثر با ۱۵ درجه سانتیگراد زیر صفر، خلخال با ۱۴ درجه سانتیگراد زیر صفر و اردبیل با ۱۲ درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب سرد ترین مناطق استان بوده اند و در مناطق شمالی استان نیز شاهد کاهش دما تا ۵ درجه زیر صفر بوده ایم.

محمدی پدیده غالب در آسمان استان اردبیل را تا قبل از ظهر روز یکشنبه وزش باد تند جنوبی دانست و افزود: امروز و فردا به ویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان اردبیل شاهد وزش باد جنوبی و گاهی تند خواهیم بود اما با توجه به شدت وزش باد در ارتفاعات برف گیر استان نیز احتمال کولاک و رخداد بهمن دور از انتظار نخواهد بود.

وی تصریح کرد: بعد از گذر پدیده وزش باد تند در استان اردبیل در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق استان به صورت موقتی بر مقدار ابرناکی افزوده شده و در مناطق جنوبی و مرکزی استان به ویژه در ساعات پایانی روز و طول شب کاهش قابل توجه دما پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل از شهروندان خواست با توجه به هشدارهای هواشناسی در این مدت از صعود به ارتفاعات خودداری کرده و سیستم‌های گرمایشی گلخانه‌ها و منازل را به درستی مدیریت کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0