شهرستان ها

احتمال ریزش یکی از ساختمان‌های دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

تبریز-دادستان مرکز آذربایجان شرقی در پی خطر احتمال ریزش یکی از ساختمان‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بابک محبوب علیلو در رابطه به با موضوعات مطرح شده در مورد خطرات ریزش احتمالی ساختمانی در مجموعه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز هشدار داد.

وی با اشاره به وصول برخی اخبار و گزارش‌ها در روزهای اخیر راجع به احتمال ریزش ساختمانی در مجموعه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اظهار کرد: در راستای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و تهدیدات جانی و مالی ناشی از این امر به ویژه برای اساتید و دانشجویان آن دانشگاه شهردار کلانشهر تبریز، اداره کل راه و شهرسازی استان و سازمان نظام مهندسی استان باید اقدامات لازم را انجام دهند.

دادستان  تبریز با اشاره به وقوع حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان افزود: در رابطه با چنین موضوعاتی افکار عمومی انتظار دارد مراجع متولی نسبت به انجام وظایف قانونی خود به صورت جدی و دقیق اقدام کنند.

محبوب   تاکید کرد: این موضوع باید به قید فوری و با همکاری و الزام دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، توسط کارشناسان بررسی و در صورت تأیید وجود خطر ریزش در ساختمان مذکور، نسبت به رفع خطر و ایمن سازی مکان مورد نظر به نحو مقتضی اقدام و نتیجه اقدامات حداکثر تا یک هفته به این دادستانی منعکس شود.

وی بیان کرد: با عنایت به تأکیدات دادستان کل کشور و در راستای صیانت از حقوق عامه، با هرگونه اهمال و مسامحه در انجام وظایف قانونی مدیران و مسئولان ذیربط که منتهی به ورود خسارات و آسیب به شهروندان شود، بر اساس مقررات برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا