شهرستان ها

احداث مودل دوم تصفیه‌خانه اردبیل در اولویت قرار گیرد

اردبیل- معاون فنی و عمرانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: احداث مودل دوم تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل به عنوان پروژه اولویت‌دار باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

علی اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: از سال ۹۵ مدام از کمبود آب شرب در اردبیل و شرایط بحرانی در این حوزه سخن به میان آوردیم ولی در این پنج سال هیچ اقدام اساسی در این حوزه انجام نشده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص اعتبار و اجماع کلی در این حوزه هر چه سریع‌تر احداث مودل دوم مورد توجه قرار گیرد.

معاون فنی و عمرانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از بررسی و پیگیری مصوبات جلسات قبلی شورای فنی استان خبر داد و گفت: در این جلسه با اولویت موضوع، آب شرب را به همراه کاستی‌ها و نقاط قوت با همکاری آب و فاضلاب و امور آب استان مورد بررسی قرار داده‌ایم و تاکید همه مسئولان و مدیران این حوزه بر این بود تا هر چه سریع‌تر پروژه مهم و اولویت‌دار تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل اجرایی و عملیاتی شود.

اسلامی افزود: هر چند اجرای مودل دوم بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع می‌خواهد اما باید این منابع را با همکاری بخش خصوصی و روش‌های تأمین منابع مالی بانکی و سرمایه‌گذاری منحرف کرد تا این طرح اساسی با هدف ارتقا تأمین آب شرب سالم و بهداشتی به انجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین موضوع تملک اراضی سد کوثر و انتقال آب به عنبران و نمین مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا در سال‌جاری با تأمین اعتبار ملی، اجرای این پروژه‌ها سرعت بیشتری به خود بگیرند.

اسلامی اضافه کرد: تکمیل تصفیه‌خانه خلخال، فاضلاب نیر و توسعه فاضلاب اردبیل به عنوان اولویت دیگر شورای فنی مورد رصد و پیگیری قرار گرفت تا زمینه اجرایی شدن این پروژه را شاهد باشیم.

وی بیان کرد: با همکاری نظام مهندسی و راه و شهرسازی موضوع استانداردسازی مصالح ساختمانی و رعایت مباحث ۱۹ با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه و دقت نظر قرار گرفت.

معاون فنی و عمرانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: قرار است در هر جلسه شورای فنی، مصوبات جلسات قبل مورد رصد و پایش قرار گیرد تا دستگاه‌های اجرایی ملزم به اجرای مصوبات و پیگیر موارد پیشنهاد شده باشند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا