شهرستان ها

اختصاص دو میلیارد تومان برای تکمیل راهدارخانه ارسک

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی از اختصاص دو میلیارد تومان برای تکمیل پروژه راهدارخانه ارسک خبر داد و گفت: با اختصاص این اعتبار انتظار داریم این پروژه در دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت ظهر جمعه در بازدید از پروژه راهدارخانه شهر ارسک و آغاز عملیات اجرایی پروژه دوبانده سازی محور بشرویه به سه راهی ارسک بیان کرد: دو میلیارد تومان برای تکمیل پروژه راهدارخانه ارسک اختصاص می‌یابد با این شرط که دیوار کشی و پروژه ساختمانی در دهه فجر به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه دو بانده سازی محور بشرویه هم بیان کرد: تاکنون در محدوده بشرویه اجرای باند دوم از محل اعتبارات ملی را نداشته ایم که پیگیری‌های انجام شده اختصاص اعتبار برای این محور در فهرست راه‌های کویری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اختصاص ۱۳۲.۵ میلیارد تومان اعتبار به اجرای قطعه اول این پروژه ادامه داد: قطعه اول پروژه به طول ۹ کیلومتر اجرایی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه شهرستان بشرویه تا شهرستان طبس سه مسیر عبوری دارد، بیان داشت: از مسیر اول این محور پنج کیلومتر از سمت طبس و پنج کیلومتر از سمت بشرویه از محل اعتبارات استانی در حال انجام است.

به گفته وحید داعی سه کیلومتر آماده آسفالت بوده و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه مسیر دوم طبس به بشرویه از مسیر خداآفرید است که ۷۰ کیلومتر طول دارد، بیان داشت: ۳۰ کیلومتر در حد مشخصات راه روستایی زیر بار عبور است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۱۲ کیلومتر دیگر بازگشایی سخت کوهستانی انجام شده است، ادامه داد: ۲ قطعه به طول ۶ کیلومتر با ۲۲ میلیارد تومان قرارداد بازگشایی دارد که در قانون بودجه امسال نیز ۲۶ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است.

داعی با اعلام اینکه مسیر سوم بشرویه به سه راهی بشرویه به طول ۴۲ کیلومتر است، گفت: ۲۰ کیلومتر از سه راهی بشرویه در قالب کمیسیون ماده ۲۳ و پس از اخذ مجوز استانی از محل منابع انجام خواهد شد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا