تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

اخراج اشغالگران آمریکایی از سوریه فقط با مقاومت میسر خواهد شد

  • 28 اردیبهشت 1400 - 18:05

«عبدالله» نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد: خروج اشغالگران آمریکایی و ترکیه ای جز با مقاومت میسر نمی شود و این مقاومت باید از جانب همه سوری ها باشد تا اشغالگران بیرون رانده شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، عبدالله سلوم عبدالله کاندیدای ریاست جمهوری و عضو حزب اتحاد سوسیالیست سوریه تاکید کرد که برنامه انتخاباتی وی نه همه آرزوهای ملت سوریه، بلکه بخشی از آن را محقق می کند.

وی در مصاحبه ای با شبکه الاخباریه سوریه گفت: مقابله با هرگونه خطری که سوریه با آن روبرو شده، بدون اتحاد ملی ناممکن است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد: خروج از بحران مستلزم از بین بردن تروریسم و شکست اشغالگران آمریکایی و ترکیه ای و اسرائیلی و آزادسازی کامل زمین از دست آنها است.

عبدالله همچنین بر لزوم بازگشت آوارگان به وطنشان و ارائه خدمات لازم برای زندگی روزمره به گونه ای که همانند گذشته در پیشرفت کشورشان سهیم باشند، تاکید کرد.

وی گفت: خروج از بحران کنونی در سوریه قبل از غلبه بر تروریسم و بیرون راندن اشغالگران میسر نخواهد شد. هدف اول مبارزه با تروریسم است. تروریسم آمریکایی در سوریه وجود دارد، تروریسم ترکیه و اسرائیلی هم هست. آمریکاییها بر بخشی از سوریه چنگ انداخته و منابع ما و گندم ما را می دزدند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه افزود: اشغالگران ترکیه ای کارخانه های حلب و تجهیزات و دستگاههای آنرا بازکردند و دزدیدند. در وهله اول باید کشور از این اشغالگران آزاد شود تا شهروندان سوری و آوارگان بتوانند که بازگردند.

عبدالله تاکید کرد: خروج اشغالگران جز با مقاومت میسر نمی شود و این مقاومت باید از جانب همه سوری ها باشد تا اشغالگران بیرون رانده شوند.

وی گفت: شواهد تاریخی نشان می دهد که هیچ اشغالگری بدون مقاومت بیرون نمی رود. اشغالگری عثمانی در کشورهای عربی بیش از ۴۰۰ سال به طول کشید ولی آیا با خواست خود رفتند؟ خیر آنها با مقاومت مجبور به خروج شدند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد: اخراج اشغالگران آمریکایی و ترکیه ای یا تروریسم مورد حمایت ترکیه و اسرائیل بدون مقاومت میسر نخواهد شد. مقاومت یک اصل اساسی برای بیرون راندن اشغالگران است. مقاومت مردمی در کنار ارتش سوریه باید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به توطئه های آمریکا و غرب علیه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه هم گفت: چه انتظاری از آنها که علیه ما می جنگند دارید؟ آنها ما را تحت تحریم قرار داده و لقمه نان ما را گرفتند انتظار دارید که آنها استقبال کنند؟ این مردم سوریه هستند که مصمم بر برگزاری انتخابات هستند.

گفتنی است که انتخابات ریاست جمهوری سوریه قرار است که در ۲۶ ماه مه ۲۰۲۱ برابر با پنجم خردادماه سال جاری برگزار شود.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها