تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

ادارات جهرم ملزم به انجام قانون دورکاری یک سوم کارمندان هستند

  • 11 آبان 1399 - 14:15

جهرم- فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: در ادارات شهرستان دور کاری یک سوم کارمندان به اضافه افراد واجد شرایط مانند بیماران خاص، مادران باردار و غیره الزامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شفیعیان در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند برخورد جدی و قانونی بگیرد.

وی افزود: در ادارات شهرستان دور کاری یک سوم کارمندان به اضافه افراد واجد شرایط مانند بیماران خاص، مادران باردار و غیره الزامی است.

فرماندار ویژه جهرم تاکید کرد: در جایگاه‌های پمپ بنزین از ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، خودداری شود.

شفیعیان با بیان لزوم رعایت سوار کردن ۶۰ درصد ظرفیت توسط اتوبوس‌های بین شهری، بیان داشت: در صورت تخلف قطعاً برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: اتوبوس ۲۵ صندلی بیشتر از ۱۶ صندلی مجاز به سوار کردن مسافر نیستند و در صورت عدم استفاده از پروتکل بهداشتی با شرکت مسافربری برخورد می‌شود.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف مانند عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص اتوبوس‌های بین جاده به سامانه ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک دهند.

شفیعیان در پایان اعلام کرد: خاموشی پارک‌ها و تعطیلی مراکز فرهنگی همچنان ادامه دارد و شهرداری در این خصوص باید تمام مصوبات ستاد کرونا را رعایت کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان داشت: با توجه به همه گیری گستره بیماری کرونا در شهرستان، بیماریابی افراد بیش از پیش صورت می‌گیرد که دراین راستا تعداد نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه کووید ۱۹ تا دو برابر افزایش یافته است.

محمد رحمانیان افزود: روند صعودی مبتلایان به بیماری کرونا و بستری مبتلایان در بیمارستان موجب شده است که عمل‌های الکتیو (غیر اورژانسی) در بیمارستان پیمانیه تعطیل شود.

وی بیان داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون فعالیت اصحاب رسانه شهرستان در پوشش اخبار کرونا و اطلاع رسانی به موقع ستودنی است و این اطلاع رسانی‌ها نقشی تأثیر گذار بر بالا بردن حساسیت‌ها جهت پیشگیری از این بیماری خطرناک دارد.

همچنین رئیس آموزش و پرورش شهرستان جهرم بیان داشت: بیشترین آسیب از لحاظ تحصیلی متأسفانه شامل پایه اول ابتدایی می‌شود.

مهدی نیکفر بیان داشت: مبنای تمام آموزش‌ها در شهرستان جهرم بر پایه غیرحضوری است اما در خصوص پایه اول ابتدایی با توجه به اهمیت آموزش در این پایه با نظر شورای مدرسه و والدین مجاز هستند آموزش را به صورت ترکیبی (مجازی و غیر حضوری) انجام دهند و البته به این تصمیم اجباری نیست.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها