ادامه اعتراضات به خشونت پلیس در نیجریه با ۵۴ کشته و صدها زخمی

  • 01 آبان 1399 - 10:31

در ادامه تظاهرات خیابانی علیه اقدامات «یگان ویژه مبارزه با سرقت» پلیس در مناطق مختلف نیجریه تاکنون ۵۴ نفر کشته و صدها تن نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، در ادامه تظاهرات خیابانی علیه اقدامات خشونت‌آمیز نیروهای پلیس موسوم به «یگان ویژه مبارزه با سرقت» در مناطق مختلف نیجریه تاکنون ۵۴ نفر کشته و صدها تن نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، تاکنون ۵۴ نفر در جریان این اعتراضات کشته و صدها تن نیز زخمی شده‌اند.

تنها در حملات روز گذشته پلیس و نیروهای امنیتی به تظاهرات کنندگان در ایالت لاگوس شماری کشته و دستکم ۳۰ نفر نیز زخمی شده بودند.

تظاهرات اعتراضی در نیجریه ۳ هفته گذشته پس از قتل یک جوان در ایالت دلتا توسط نیروی یگان ویژه مبارزه با سرقت با دعوت فعالان در شبکه‌های اجتماعی در لاگوس و آبوجا آغاز و سپس به تمام نقاط نیجریه گسترش یافت.

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز چهارشنبه در بیانیه ای کشتار شرکت‌کنندگان در تظاهرات علیه خشونت پلیس در نیجریه را محکوم کرد و خواستار کشاندن عاملان به پای میز عدالت شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص اعلام کرد: این خبر که چندین نفر در جریان اعتراضات به رفتار نیروهای پلیس کشته و زخمی شدند، هشدار دهنده است.

این در حالیست که محمدو بوهاری رئیس جمهوری نیجریه که جنایت فجیع قتل عام شیعیان در زاریا را در کارنامه تاریک دوران تصدی خود دارد؛ تاکنون نتوانسته است هیچ اقدام مثبتی را برای جلوگیری از ادامه رفتار پلیس در سراسر کشورش به انجام برساند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0