ادامه دردسرهای انتقال نافرجام سوارس به یوونتوس؛ کار به وزارت کشور ایتالیا کشید

  • 15 آذر 1399 - 11:26
ادامه دردسرهای انتقال نافرجام سوارس به یوونتوس؛ کار به وزارت کشور ایتالیا کشید

ماجرای تخلف مهاجم اروگوئه‌ای پیشین تیم فوتبال بارسلونا در فرآیند انتقال نافرجامش به یوونتوس هنوز به پایان نرسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های ایتالیایی روز گذشته (جمعه) از ادامه تحقیقات درباره پرونده انتقال بی‌سرانجام لوئیس سوارس مهاجم سابق بارسلونا به تیم فوتبال یوونتوس خبر دادند.

یوونتوس در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی قصد داشت مهاجم اروگوئه‌ای بارسلونا را به خدمت بگیرد، اما با توجه به پر بودن سهمیه‌اش برای استفاده از بازیکنان غیراروپایی باید سازوکاری جهت اخذ گذرنامه ایتالیایی برای این بازیکن اروگوئه‌ای پیدا می‌کرد. سوارس به واسطه همسرش که تابعیت ایتالیایی دارد می‌‌توانست گذرنامه این کشور را بگیرد، اما او برای اخذ این گذرنامه باید یکسری آزمون‌ها از جمله آزمون زبان ایتالیایی می‌داد و در آن نمره قبولی می‌گرفت.

سوارس در آن آزمون که در دانشگاه شهر پروجا داد با نمره‌ای نسبتاً خوب قبول شد هرچند کمی بعد مشخص شد که او سؤالات را از قبل می‌دانست و خودش را برای ارائه بهترین پاسخ‌های ممکن آماده کرده بود. این ماجرا سبب به جریان افتادن یک پرونده برای رسیدگی به تخلفات احتمالی شد و گویا قضیه صحت دارد. در ابتدا سازمان بازرسی و حراست مالی ایتالیا رسیدگی به این پرونده را آغاز کرد، اما با مشخص شدن یکسری تخلفات دیگر وابسته به فوتبال، دادستان فدراسیون فوتبال ایتالیا هم پرونده‌ای را به جریان انداخت.

طبق آخرین اخبار، در ارتباط با همین پرونده، رئیس دانشگاه جانلوکا گرگوی، مدیراجرایی آن و همچنین دو استاد آن به جرم افشای اسناد محرمانه و علاوه بر این چند مورد شهادت کذب در فرآیند بازرسی، به هشت ماه انفصال از خدمت محکوم شده‌اند.

ماه سپتامبر با انتشار یکسری اسناد از جمله فایل‌های صوتی مکالمات، اعلام شد که باشگاه یوونتوس نیز در پشت پرده تخلفات جهت صدور گذرنامه برای سوارس همکاری داشته است هرچند که خیلی طول نکشید که فابیو پاراتیچی مدیر ورزشی باشگاه یوونتوس این موضوع را تکذیب کرد. طبق اعلام نشریه رپوبلیکای ایتالیا، پاراتیچی و دو وکیل باشگاه یوونتوس، به‌عنوان مظنون‌ مورد بازجویی قرار گرفته‌اند و با وجود تأکید باشگاه بر درستی و صحت اقدامات پاراتیچی آنها هنوز هم مظنون شناخته می‌شوند.

 

اکنون نشریه کوریره دلاسرای ایتالیا مدعی شده است که پاراتیچی از پائولا دمیکلی وزیر زیرساخت و حمل‌ونقل ایتالیا درخواست کرده که در مورد این پرونده به او و همکارانش کمک کند. دمیکلی هم در گفت‌و‌گوی اخیرش با خبرنگاران اعتراف کرد که با برونو فراتاسی وزیر کشور ایتالیا تماس داشته و موضوع را برای او توضیح داده است.

طبق گزارش نشریه کوریره، چیزی که پاراتیچی را به دردسر انداخته ارائه اطلاعات غلط از سوی او و وکلای باشگاه به دادستان‌ها بوده است که آنها را در ردیف مظنون‌های پرونده قرار داده است.

باشگاه یوونتوس با توجه به کم بودن مهلتش برای خرید سوارس و طولانی بودن پروسه صدور گذرنامه ایتالیایی برای او، قید این بازیکن اروگوئه‌ای را زد و به سراغ آلوارو موراتا رفت.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0