تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

ادعای تقلب در انتخابات کلید واژه ای آشنا برای بسیاری از کشورها

  • 16 آبان 1399 - 13:55

اسالم- امام جمعه اسالم با اشاره به اینکه ادعای تقلب در انتخابات کلید واژه ای آشنا برای بسیاری از کشورها است، گفت: انتخابات آمریکا نشان داد مهد تمدن دنیا در حال فروپاشی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش اسالم با بیان آیاتی از قرآن کریم دل بستن به دشمنان و غافل شدن از نصرت و حمایت الهی را نشانه ضعف ایمان دانست و افزود کسانی که دل در گرو دشمنان دارند، بدانند که پایانی جز شکست و نابودی ندارند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا و حاشیه‌های پیش آمده این رویداد، گفت: ماهیت واقعی لیبرال دموکراسی در انتخابات اخیر آمریکا آشکار شد. نادیده گرفتن آرای مردمی و ملاک قرار دادن آرای الکترال که می‌تواند متفاوت با آرای اکثریت مردم باشد بر خلاف شعارهای پر زرق و برق لیبرال دموکراسی است.

امام جمعه اسالم ادامه داد: اتهام زنی و اهانت‌های متعدد دو نامزد ریاست جمهوری در میتینگ‌ها و مناظرات انتخاباتی نشان داد که اخلاق در جوامع غربی هیچ جایگاهی ندارد.

حجت الاسلام باقری با بیان این نکته که ادعای تقلب در انتخابات کلید واژه آشنایی است که اکنون دامن خود آمریکا را گرفته است، گفت: کسانی که سال‌ها با توطئه تقلب در انتخابات و ایجاد آشوب، سعی در ایجاد انقلاب‌های رنگی و مخملی و کودتا در کشورهای مختلف داشتند اکنون گرفتار آن شده و آشوب و اغتشاش سراسر آمریکا را فرا گرفته است.

وی افزود: همانطور که بارها گفته‌ایم و رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود در روز ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) بیان فرمودند نتیجه انتخابات آمریکا هر چه که باشد برای ما فرقی ندارد چرا که آمریکا رو به سوی انحطاط و نابودی دارد و آمدن و رفتن هر کدام از دو نامزد فقط سرعت حرکت به سمت نابودی را تغییر می‌دهد.

امام جمعه اسالم با اشاره به بخش دیگری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص گرانی‌های غیرقابل توجیه اخیر، عنوان کرد: یقیناً تأمین نیاز داخلی و کنترل قیمت‌ها راه حلش در داخل کشور است.

وی با بیان اینکه ورود سپاه به موضوع کنترل بازار و قیمت‌ها یک اتفاق مبارک است، گفت: سپاه بارها ثابت کرده است که با ورود به مشکلات به خوبی از پس آنها بر آمده است و یقیناً می‌تواند بازار را به خوبی کنترل کند.

حجت الاسلام باقری ضمن گرامیداشت بیست و یکم آبان ماه سالروز شهادت شهید حسن طهرانی مقدم «پدر موشکی ایران» و رونمایی از سامانه جدید رگبار موشکی توسط سپاه، افزود: این اقدام پس از پایان دوره تحریم‌های تسلیحاتی و یک روز بعد از یوم الله سیزده آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یک هشدار جدی برای دشمنان ایران اسلامی ما داشت که سامانه موشکی ما از حالت ضامن به حالت رگبار در آمده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها