جامعه

ارائه ۴۹ هزار دستگاه وسیله گرمایشی به مددجویان تحت حمایت

معاون اداری و مالی کمیته امداد گفت: از ابتدای فصل سرما تاکنون ۴۹ هزار دستگاه وسیله بخاری و ۴۷ هزار آبگرمکن گازی به مددجویان ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید باجلان با تشریح اقدامات این نهاد در تأمین لوازم ضروری زندگی خانواده‌های تحت حمایت و مددجویان سیل‌زده در چهار استان جنوبی کشور، گفت: کمیته امداد در قالب ۱۸ برنامه و ۱۲۰ فعالیت، به مددجویان خدمت ارائه می‌دهد.

وی تأمین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت را از جمله خدمات این نهاد عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۷ هزار سری جهیزیه میان نوعروسان نیازمند توزیع شده است که با ارائه ۱۳ هزار سری دیگر تا پایان سال، صف پشت نوبتی جهیزیه شکسته خواهد شد.

باجلان ادامه داد: این جهیزیه‌ها به ارزش ۲۰ میلیون تومان شامل یخچال، تلویزیون، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و جاروبرقی تأمین شده که ارزش واقعی آن در بازار حدود ۴۰ میلیون تومان است.

معاون اداری و مالی کمیته امداد با اشاره به تأمین لوازم سرمایشی مددجویان در ابتدای فصل گرما اظهار کرد: در ابتدای تابستان با تأمین اعتبار ۵۴۰ میلیارد تومانی، ۵۵ هزار کولر آبی و ۲۵ هزار کولر گازی به مددجویان تحویل شد.

باجلان از تعمیر و احداث لوله‌کشی گاز و امکانات بهداشتی منازل مددجویان خبر داد و اضافه کرد: از شروع فصل سرما تاکنون ۴۷ هزار آبگرمکن گازی استاندارد برای خانواده‌های تحت حمایت، تأمین و توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: در همین مدت همچنین ۴۹ هزار دستگاه بخاری گازی، برقی و نفتی به تناسب اقلیم هر منطقه به مددجویان تحویل شده که به این منظور ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون اداری و مالی کمیته امداد به خدمات ارائه شده به مددجویان سیل‌زده پرداخت و گفت: طی روزهای نخست پس از وقوع سیل، یک ماه مستمری فوق‌العاده به ارزش ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به خانواده‌های تحت حمایت درگیر سیل پرداخت شد.

باجلان با بیان اینکه ۱۵ هزار خانواده مددجو در اثر سیل در چهار استان جنوبی کشور دچار آسیب شدند، تاکید کرد: بنیاد مستتضعفان ۷۷ میلیارد تومان برای تأمین خسارت وارده به مددجویان اختصاص داد که در همین راستا خسارت ۶۰۸ دام سبک و ۷۰ دام سنگین مددجویان پرداخت شد.

وی افزود: همچنین ۱۴۰۰ دستگاه یخچال و ۹۵۰ دستگاه تلویزیون تهیه شده و آماده توزیع است.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا