تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

ارتباط تشکیل کابینه لبنان از سوی حریری با انتخابات آمریکا

  • 16 آبان 1399 - 10:55

روزنامه الجمهوریه لبنان به نقل از منابع آگاه سیاسی به اینکه آیا تشکیل کابینه از سوی سعد حریری، به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، ربطی پیدا می کند یا خیر، پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه الجمهوریه لبنان به نقل از منابع آگاه سیاسی به اینکه آیا تشکیل کابینه از سوی سعد حریری که مامور دولت جدید شده است، به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، ربطی پیدا می کند یا خیر، پرداخته است.

این رسانه لبنانی به نقل از این منابع اعلام کرد: میان تشکیل کابینه جدید لبنان و انتخابات آمریکا ارتباطی وجود ندارد.

این منابع سیاسی تاکید کردند: اختلاف نظرها درباره سهم های وزراتی به ویژه میان میشل عون رئیس جمهور و جریان ملی آزاد از یکسو و سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان از سوی دیگر، عامل اساسی تاخیر در تشکیل دولت جدید لبنان است.

گفتنی است که  روز پنجشنبه ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰، میشل عون، رئیس جمهور لبنان، پس از دیدار و رایزنی با جناح‌های مختلف مجلس، سعد حریری را مامور تشکیل کابینه جدید لبنان کرد. با این تصمیم، وظیفه بسیار دشواری به حریری محول شده است. این سیاستمدار ۵۰ ساله که از سال ۲۰۱۶ رئیس دولت لبنان بود، در ژانویه ۲۰۲۰ زیر فشار افکار عمومی و اعتراضات سراسری علیه فساد و ناکارآمدی، از مقام خود کناره‌ گرفت.

حسان دیاب، جانشین حریری، ماه اوت همین سال و پس از انفجار بندر بیروت، استعفا کرد. سپس مصطفی ادیب، سفیر سابق لبنان در آلمان مامور تشکیل کابینه شد؛ اما او نیز چند هفته بعد به دلیل اختلافات و رقابت‌های درون جناحی، از وظیفه تشکیل دولت عذرخواست. 

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها