تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

ارتش رژیم صهیونیستی و اردن اتاق عملیات مشترک تشکیل می‌دهند

  • 02 تیر 1400 - 12:08


ارتش رژیم صهیونیستی همکاری خود با ارتش اردن در امتداد مرز این کشور و فلسطین اشغالی را گسترش می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی در راستای گسترش همکاری‌ها با ارتش اردن در امتداد مرز این کشور، تصمیم دارد یک اتاق عملیات مشترک با ارتش اردن تشکیل دهد.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» نوشت که ارتش اسرائیل تصمیم دارد همکاری خود با ارتش اردن در امتداد مرز فلسطین اشغالی را گسترش دهد و برای این منظور یک اتاق عملیات مشترک تشکیل می‌دهد که نیروهای آن‌ از زبان مشترک و از یک سیستم نظارتی و مراقبتی واحد استفاده خواهند کرد.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، با وجود اینکه اردن در اتاق عملیات ارتش رژیم صهیونیستی نماینده‌ای ندارد اما برای نخستین بار دو طرف از طریق ابزارهای کنترل و جمع‌آوری اطلاعات ارتش اسرائیل به تبادل اطلاعاتی مشترک خواهند پرداخت و هدف از آن جلوگیری از نفوذ افراد به داخل فلسطین اشغالی است.

بنابراین گزارش، اتاق عملیات مشترک مذکور طی چند ماه آینده فعالیت خود را آغاز می‌کند و در صورت موفقیت این طرح، توسعه و گسترش آن در دیگر مناطق مرزی بررسی خواهد شد.

معاریو همچنین نوشت که اتاق عملیات مشترک اسرائیل و اردن بخشی از طرح گسترده ارتش این رژیم در مرز است و طی آن تغییرات سازمانی در رابطه با دفاع از مرز اعم از ایجاد تغییر در ساختمان، آموزش چهار گردان حراست از مرز و سیستم‌های مراقبتی و راداری با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰ میلیون شِکل( هر دلار آمریکا معادل ۳٫۲۶ شِکل اسرائیل) انجام خواهد شد.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها