شهرستان ها

ارتقای ایمنی ناوگان مسافربری اولویت حمل و نقل جاده ای اصفهان است

اصفهان – معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: ارتقای ایمنی ناوگان حمل و نقل مسافربری استان اصفهان امری ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی صلواتی ظهر دوشنبه در نشست مشترک با مسئولان حمل و نقل و راهداری و انجمن‌های صنفی حمل و نقل مسافران استان اصفهان که با موضوع ارتقای ایمنی تردد و کاهش حوادث حمل و نقل مسافربری ایمنی برگزار شد، اظهار داشت: مسئولیت شرکت‌های مسافربری استان، مالکان ناوگان و رانندگان در ارتقای ایمنی ناوگان بر هیچکس پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه وضعیت تصادفات در استان اصفهان بررسی شده است، افزود: ایمنی حمل و نقل مسافربری عمومی دو برابر خودروهای شخصی است اما باید توجه داشت که حساسیت ویژه‌ای بر روی ناوگان مسافربری عمومی قرار دارد که باید به آن توجه ویژه شود.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با بیان اینکه وقوع تصادفات آزادراه کاشان – اصفهان دغدغه اصلی ما است، گفت: این تصادفات تأثیرات منفی دارد که باید از تکرار آن خودداری شود.

کمبود راننده مسافربری در اصفهان

اثنی عشر نماینده انجمن رانندگان مسافربری استان اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به کمبود راننده اتوبوس در اصفهان اظهار داشت: عمده رانندگان به دنبال رانندگی کامیون هستند چرا که درآمد بیشتری دارد.

وی افزود: برخی از رانندگان اتوبوس نیز مجبور به ساعت‌ها رانندگی هستند که مخارج زندگی خود را تأمین کنند و این امر خطرناک است.

نماینده انجمن رانندگان استان اصفهان کاهش کیفیت قطعات خودرو و به ویژه لاستیک را معضل جدی برای رانندگان اتوبوس اعلام کرد و گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که ناوگان نو نداریم و جاده‌ها نیز حادثه خیز است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا