اردوغان: امیدوارم فرانسه به زودی از شر ماکرون خلاص شود

  • 14 آذر 1399 - 16:21


رئیس جمهور ترکیه با حمله به همتای فرانسوی خود گفت که امیدوار است فرانسه از شر امانوئل ماکرون خلاص شود.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه،‌ امروز (جمعه) پس از ترک مسجد «ایاصوفیه» در استانبول در گفت‌وگو با خبرنگاران به «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی خود حمله کرد.

به گزارش شبکه ترکیه‌ای «تی‌آر‌‌تی»، رئیس جمهور ترکیه گفت: «ماکرون برای فرانسه مصیبت است. با ریاست جمهوری ماکرون، فرانسه در مرحله خطرناکی قرار دارد. امیدوارم فرانسه در اسرع وقت از شر ماکرون خلاص شود».

پایگاه خبری شبکه «روسیا الیوم» نیز با پوشش بخش دیگری از اظهارات اردوغان گزارش داد که او همچنین بشدت از تصمیم پارلمان فرانسه مبنی بر درخواست از دولت برای به رسمیت شناختن منطقه قره‌باغ انتقاد کرده و گفته است که این طرح با مسئولیت‌های فرانسه به عنوان یکی از کشورهای مشارکت کننده‌ در گروه «مینسک» (گروه ویژه حل و فصل درگیری در قره‌باغ) تناقض دارد.

اردوغان در ادامه گفت که پارلمان فرانسه با پذیرش این طرح، اعتبار خود را به عنوان یک میانجی بی‌طرف از دست داد و این اقدام آنها بار دیگر توصیه رئیس جمهور آذربایجان به فرانسوی‌ها را به ذهن متبادر کرد که می‌گفت: «اگر ارمنی‌ها را این قدر دوست دارید، شهر مارسی را به آن بدهید».

مجمع ملی فرانسه بتازگی طرحی را تصویب کرده است که بموجب آن دولت به به رسمیت شناختن منطقه قره باغ فراخوانده می‌شود.

در پی این اقدام مجمع ملی فرانسه، سرویس مطبوعات وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد: «سفیر فرانسه در آذربایجان در پی طرح جانبدارانه و بی‌اساس مجمع ملی فرانسه، سفیر این کشور را احضار خواهد کرد».

اردوغان در ادامه اظهاراتش همچنین گفت: «این پیشنهاد را تأیید می‌کنم. قره باغ جزء لاینفک آذربایجان است. آمریکا و روسیه اشغال آن را به رسمیت شناختند و پیشتر فرانسه نیز آن را به رسمیت شناخت؛ اما امروز راه متفاوتی را در پیش گرفته است».

انتهای پیام/م
خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0