ارقام بودجه 1400 واقعی نیست/ عدم تطابق افزایش 25 درصد حقوق با افزایش 250 درصدی درآمدهای نفتی

  • 17 آذر 1399 - 14:23


نماینده تهران در مجلس با اشاره به لایحه بودجه 1400 گفت: ایرادات متعدد و عدم تطابق ارقام با واقعیات به احتمال زیاد موجب رد کلیات از سوی نمایندگان خواهد شد چرا که نمی‌توانیم بپذیریم درآمد نفتی 250 درصد رشد داشته باشد و حقوق‌ها فقط 25 درصد.


رضا تقی پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره لایحه بودجه سال 1400 اظهار داشت: با عدم حضور رئیس‌جمهور و معاون اول دولت در مجلس هنگام تحویل بودجه سال 1400 دولتمردان توضیحی درباره جزئیات این بودجه ارائه نکردند به همین دلیل نمایندگان شخصاً در حال مطالعه عمیق متن لایحه بودجه سال آتی هستند چرا که مجلس هم هفته جاری تعطیل است و از هفته آینده کارهای خود را پیگیری خواهیم کرد.

تقی‌پور گفت:‌ بررسی لایحه بودجه 1400 درهفته آینده از سوی کمیسیون‌های تخصصی مجلس عملیاتی خواهد شد، اما در نگاه اول به چند ایراد اساسی در این لایحه برمی‌خوریم.

وی گفت: ما در لایحه بودجه 1400 شاهد افزایش هزینه‌های دولت با درصد بالایی نسبت به آنچه که در سایر عرصه‌ها وجود دارد هستیم، این در حالی است که شاهد آن هستیم که افزایش حقوق کارمندان در سال آتی 25 درصد درنظر گرفته شده است اما افزایش هزینه‌های دولت در لایحه بودجه 1400 بیش از 10 برابر و حدود 250 درصد درنظر گرفته شده است که به هیچ‌وجه با و اقعیت تطابق ندارد. 

وی گفت: ‌متأسفانه ایرادات این چنینی در لایحه بودجه 1400 و عدم همخوانی با واقعیت‌ها زیاد است و اگر این بودجه اصلاح نشود قطعا نمایندگان کلیات لایحه بودجه را رد خواهند کرد اما تلاش می‌کنیم با اصلاح کلیدی در لایحه ضمن منطبق کردن ارقام با واقعیت‌ها ساختار بودجه را هم اصلاح کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در وضعیت فعلی لایحه بودجه 1400 به هیچ‌و جه قابل قبول نیست شاید لازم باشد در گام اول رد کلیات آن رأی دهیم چرا که ایرادات این لایحه بسیار بزرگ و مهم است و در غیر این صورت دولت باید این لایحه را پس گرفته و آن را اصلاح کند تا درنهایت مورد قبول مجلس واقع شود.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0