تاریخ : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021

استان زنجان شهرستان قرمز ندارد

  • 22 اردیبهشت 1400 - 16:26

زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به رنگ بندی شهرهای استان اشاره کرد و گفت: استان زنجان شهرستان قرمز ندارد و از این حالت خارج شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: طی چند روز گذشته روند بستری بیماران کرونایی در استان رو به کاهش بوده و روند نزولی دارد و در این راستا مبتلایان به کرونا و سرپایی هم در استان روند نزولی به خود گرفته و باید این مهم تقویت شود.

وی به رنگ بندی شهرهای استان اشاره کرد و ابراز داشت: استان زنجان شهرستان قرمز ندارد و از این حالت خارج شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه سه شهرستان زنجان در وضعیت نارنجی است، گفت: در این راستا پنج شهرستان استان در وضعیت نارنجی و دو شهرستان هم در وضعیت زرد قرار دارد.

قزلباش تاکید کرد: طی روزهای آینده شاهد روشن‌تر شدن شهرستانهای استان در خصوص کرونا خواهیم بود.

وی به واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در استان زنجان اشاره کرد و یاد آور شد: تاکنون ۷۰ درصد از سالمندان بالای ۸۰ سال در استان واکسینه شدند و حال مساعدی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۷۹ بیمار کرونایی در مراکز ای سی یو استان بستری هستند، تصریح کرد: ۳۰ الی ۵۰ درصد از این بیماران بدحال هستند.

قزلباش بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و یاد آور شد: تنها راه رهایی از کرونا رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از دورهمی ها است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها