• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

استان قزوین جز ۱۰ استان برتر کشور در زمینه خرید تضمینی گندم

  • 31 تیر 1400 - 9:46

قزوین – معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با خرید بیش از ۱۰۹ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان، این استان رتبه دهم خرید گندم در سطح کشور را کسب نمود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مجید اسماعیلی اظهار کرد: کار خرید تضمینی گندم در مناطقی از استان مانند شهرستان آوج که محصول آن‌ها در حال برداشت است، همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: با خرید بیش از ۱۰۹ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان، این استان رتبه دهم خرید گندم در سطح کشور را کسب نمود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در خصوص پرداخت مطالبات گندم‌کاران استان نیز گفت: کل مبلغ گندم خریداری شده تا صبح امروز، مبلغ ۵ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال می‌باشد که تا تاریخ ۲۶ تیر ماه، با واریز مبلغ ۵ هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال به حساب کشاورزان، معادل ۹۸.۲ درصد مطالبات کشاورزان گندم کار استان قزوین پرداخت شده است.

اسماعیلی اضافه کرد: پیش از آغاز کار خرید تضمینی گندم در استان با هماهنگی‌های انجام شده مقرر شد مطالبات گندم کاران استان در کم‌ترین زمان ممکن پرداخت شود و از همین رو مدت زمان پرداخت دست‌رنج کشاورزان به کمتر از یک هفته رسیده است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0