استعداد جوانان مورد توجه جامعه ورزشکاران قرار گیرد

  • 01 آبان 1399 - 13:53

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: تفریح، تفرج و ورزش می تواند استعداد جوان را در راستای ارزش های اسلامی و انسانی سوق دهد که باید مورد توجه جامعه ورزشکاران قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی در جمع اعضای هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان بیان کرد: آبان ماه دارای ارزش های اعیاد دینی و پیروزی های سیاسی است. 

وی با بیان اینکه ورزش جامع و کامل در جامعه اسلام همراه با مردانگی، گذشت و بزرگواری بوده است، گفت: در خاص ورزش باستانی، با ذکر نام خدا و اولیاء خدا بوده که خود یک فرهنگ است‌.
 
آیت الله عبادی با اشاره به گلایه های مطرح شده در جلسه بیان کرد: نمی توانیم از نظام خلقت خارج شویم بنابراین مرد و زن در جایگاه و شرایط خودش به ورزش بپردازد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: رهبر فرزانه انقلاب، بیرجند را شهر علم و ایمان تعبیر کرده اند بنابراین تمام امورش باید بر همین اساس باشد.

وی با بیان اینکه کسانی که راه دیگران می روند، روزی به اشتباه خود پی می برند، گفت: هیچ کس به اندازه خدا و رسولش نتوانسته انسان را درک کند.

آیت الله عبادی ورزش باستانی را ورزشی فرهنگی عنوان کرد و گفت: یک جوان با استعدادهای فراوان اگر به کار خوب مشغول نشود، با وسوسه های فضای حقیقی و مجازی آلوده می شود.

وی خطاب به اعضای حاضر در جلسه اظهار کرد: تفریح، تفرج و ورزش می تواند استعداد جوان را در راستای ارزش های اسلامی و انسانی سوق دهد که باید مد نظر باشد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0