شهرستان ها

استفاده از روش های نوین در تبلیغات اسلامی امری ضروری است

اصفهان – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: استفاده از روش های نوین تبلیغ باید در دستور کار مدیران تبلیغات اسلامی استان اصفهان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مهدی فوقی بعد از ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی و ارائه برنامه‌های راهبردی رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان بر لزوم مردمی شدن و مردمی بودن و رؤسای ادارات در ارائه خدمات مذهبی تاکید کرد و اظهار داشت: مدیران شهرستانی ما باید رویکرد مردمی داشته باشند، بنابراین خود را از مردم بدانند و در میان مردم باشند و به مشکلات و حتی پیشنهادات و مطالب آنها توجه کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مذهبی و تبلیغی باید به صورت مردمی و با استفاده از ظرفیت نیروهای جوان و انقلابی دنبال شود، افزود: ما باید بتوانیم اقدامات خود را به زبان جوانان امروزی و با ابزارهای نوین و با استفاده از خلاقیت‌های جوان پسند انجام نمود بیرونی دهیم چرا که جوانان از رویش‌های انقلاب اسلامی هستند و باید به وجود این ظرفیت‌ها افتخار بکنیم و از وجود آنها به نحو شایسته‌ای بهره ببریم.

اقدامات ادارات تبلیغات اسلامی به جامعه اطلاع رسانی شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان به اطلاع رسانی اقدامات انجام شده در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: رؤسای شهرستان ادارات تبلیغات اسلامی نباید منفعل باشند چرا که باید موج آفرین و عمل کننده در مسائل روز جامعه با رویکرد دینی و اسلامی باشند و بتوانند این اقدامات را به صورت درست و صحیح به مردم منتقل کنند.

وی افزود: ما باید بتوانیم نوآوری‌های جدیدی با رویکرد اسلامی، مذهبی و معنوی در برگزاری مراسم‌های مذهبی داشته باشیم چرا که در زمان کنونی اقدامات سنتی و به روش‌های گذشته پاسخگوی نیازهای مردم مخصوصاً جوانان امروزی نیست و باید همه مدیران شهرستانی بتوانند رویکردهای خود را نسبت به روحیات و خلقیات و نیازهای جوانان امروزی انجام دهند.

حجت الاسلام فوقی اضافه کرد: مدیران ادارات تبلیغات شهرستان‌های استان اصفهان باید دارای منبر و مسجد باشند تا بتوانند مطالبات به حق خود را درخواست کنند و نسبت به این مطالبات اقدامات مؤثری را در ارتقا سطح معنوی و مذهبی جامعه با استفاده از ظرفیت شگرف مساجد و نیروهای جوان انقلابی انجام دهند.

همه باید اقدامات درست دولت را برای مردم تبیین کنیم

همچنین حجت الاسلام صادقی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در این نشست ضمن گرامی داشت سوم خرداد ماه بر لزوم حمایت از اقدامات جدید دولت انقلابی و مردم اشاره کرد و گفت: خرمشهرهای دیگر و مهم‌تری در پیش است که با تأثیر رزمندگان قبل و شهدای جنگ تحمیلی باید بتوانیم یکی پس از دیگری آنها را به خوبی فتح کنیم.

وی در خصوص اتفاقات اقتصادی و تصمیمات دولت در این خصوص اشاره کرد و گفت: یکی از خرمشهرهایی که در پیش داریم تبیین و توضیح اقداماتی که دولت در خصوص توزیع عادلانه مایحتاج مردم انجام داده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان (عج) گفت: همه وظیفه داریم که در تبیین درست و صحیح این اقدامات که دولت مجدانه به دنبال آن است همکاری کنیم تا بتوانیم مردم را به این اقدامات درست، هدفمند و صحیح دلگرم کنیم چراکه علی رغم تبلیغات نادرست و ناجوانمردانه دشمنان داخلی و خارجی در فضاهای رسانه‌ای و مجازی جای هیچ گونه نگرانی برای تأمین مایحتاج مردم نیست و همه مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال آن هستند که بتوانند در هرچه بهتر شدن سطح زندگی مردم تلاش کنند.

وی در ادامه به برگزاری باشکوه و خوب یادواره روحانیون و طلاب شهید استان اصفهان اشاره کرد و افزود: به برکت خون پاک شهدا و اقدامات خالصانه آنها این همایش به خوبی و به کوری چشم دشمنان در بالاترین سطح برگزاری انجام گرفت و از همه آنهایی که با نیت خیرخواهانه خوب در این را اقدام نمودند تشکر و قدردانی کرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا