شهرستان ها

استفاده از سامانه هوشمند کنترل شناورهای متفرقه در آینده نزدیک

انزلی- سردار گودرزی با اشاره به اینکه به کشی اجازه تجاوز به مرزهای خشکی و دریایی را نمی دهیم، گفت: در آینده نزدیک از سامانه هوشمند کنترل شناورهای متفرقه بهره برداری خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد علی گودرزی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به الحاق شناور ۶۰ تنی حیدر به ناوگان شناوری مرزبانی استان گیلان، اظهار کرد: این شناور توسط متخصصان داخلی طراحی و به همت سازمان دریایی وزارت دفاع ساخته شده است.

وی وجود سامانه پایش و واتر جت موجود در این شناور را که تنها فناوری ساخت آنها منحصر به چند کشور است را مهم‌ترین شاخص این شناور عنوان کرد و افزود: در این ایام شاهد الحاق دو فروند شناور تندور کلاس خلیج فارس با سرعت ۵۳ گره دریایی بودیم که می‌تواند در عمق خلیج فارس و خزر در آب‌ها سرزمینی حضور یافته و برای تأمین امنیت آبی اقدام کنند.

وی با اشاره به برگزاری رژه دریای در انزلی به مناسبت هفته نیروی انتظامی، گفت: در این رژه وابستگی و پیوستگی مرزنشینان و مرزبان را به نمایش گذاشتند که در تولید امنیت نقش آفرین هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه امروز در حال بهره برداری آزمایشی سامانه‌ای کنترل شناورهای متفرقه در سطح دریا هستیم که در راستای انضباط بخشی به تردد این شناورها کاربرد دارد، تصریح کرد: این سامانه در مرحله آزمایش قرار دارد.

وی تأکید کرد: قطعاً بهره برداری از این سامانه که بومی سازی شده در راستای انضباط بخشی در سطح دریای خزر اثر بخش بوده و به مرزبانان و دریابان در این منطقه برای کنترل شناورهای متفرقه که بعضاً برای صیادی و تفریح وارد منطقه می‌شوند و همچنین تأمین امنیت کمک خواهد کرد.

وجود امنیت بالا در مرزهای کشور

سردار گودرزی در ادامه با بیان اینکه امیدواریم این سامانه در کوتاه‌ترین زمان برای همه ۲۷۰۰ کیلومتر مرزهای دریایی کشور مورد استفاده قرار گیرد، افزود: امروز توان عملیات و گسترش نیروهای مرزبانی در ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز دریایی و خشکی سبب به وجود آمدن امنیت پایدار در کشور شده است.

وی با تأکید بر ضرورت مشارکت و پشتیبانی مرزنشینان به عنوان مرزبانان افتخاری در ایجاد امنیت پایدار، گفت: در حال حاضر امنیت بسیار خوبی در مرزهای کشور برقرار است مرزبانان در اتفاقات اخیر میان دو کشور آذربایجان و ارمنستان به وظیفه خود عمل کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه اجازه هیچگونه عرض اندامی به اشرار، معاندین و گروه‌های ضد انقلاب نخواهیم داد، اظهار کرد: با هوشمند سازی تجهیزات مرزی و بهره گیری از تجهیزات نوین و الکترونیکی و پهبادی امنیت رو به توسعه است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا