تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

استفاده از ظرفیت همیاران سلامت به صورت عملیاتی موثر واقع شود

  • 15 آبان 1399 - 8:35

زنجان-استاندار زنجان، گفت: استفاده از ظرفیت همیاران سلامت به صورت عملیاتی موثر واقع شود چرا که از بروز تخلف‌های کرونایی جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه بیماری کرونا دراستان زنجان همچنان جولان می‌دهد، گفت: این بیماری با عدم رعایت برخی از مردم شیوع زیادی داشته است.

وی اظهار کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد سرعت عمل افراد، مدیران و عموم در برابر این بیماری متفاوت بوده و عدم ورود میدانی مدیران از جمله مشکلات کنونی در مسیر مقابله با کرونا است.

استاندار زنجان، با بیان اینکه باید اقدامات ومشکلات کار بررسی و با متخلفان بی اعتنا به توصیه‌های بهداشتی برخورد شود، گفت: کارهای خوبی در خصوص کرونا از سوی دستگاه‌های اجرایی استان انجام گرفته و قابل تقدیر است.

حقیقی تاکید کرد: برخورد قاطع و گسترده با متخلفان و اقدام عملیاتی در این خصوص انجام نگرفته که این موضوع باید بطور کامل آسیب شناسی لازم انجام گیرد.

وی با بیان اینکه همه مدیران در برابر این بیماری مسئول هستند، گفت: از ظرفیت همیاران سلامت در پیشبرد بهتر برنامه‌ها استفاده شود ولی آن طور که باید و شاید به این ظرفیت توجه نشده و خروجی نداشته است.

استاندار زنجان، افزود: استفاده از ظرفیت همیاران سلامت به صورت عملیاتی موثر واقع شود چرا که از بروز تخلف‌های کرونایی جلوگیری می‌کند.

حقیقی ابراز کرد: طی یک ماه گذشته بیماری کرونا به شدت در استان افزایش یافته و ۹۰ درصد مردم ماسک بزنند و ۱۰ درصد نزنند باز هم خوب نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت استودیو سلامت معطوف به صحبت کادر درمان نباشد، گفت: باید افرادی که از بیماری دچار خسارت شدند در استودیو سلامت حضور داشته باشند.

استاندار زنجان، از برگزاری مراسم عروسی درهتل پیام ابراز ناراحتی کردو گفت: باید پروانه این هتل باطل شود چرا که دراین شرایط کرونایی به مصوبات ستاد کرونا عمل کرده و قانون را زیر پا گذاشته است.

حقیقی گفت: باید مدیر این هتل و به سازمانی که وابسته است پاسخگو ی این کوتاهی باشد.

وی با بیان اینکه تشویق و ترغیب اقشار مختلف نسبت به رعایت الزامات بهداشتی نیز از سوی دستگاه‌های متولی با جدیت پیگیری شود، افزود: مشخصات متخلفان، ناقضان ضوابط و محدودیت‌های ابلاغی بدون فوت وقت به مراجع ذی ربط اعلام شود و برخورد قانونی با آنها صورت گیرد.

استاندار زنجان، با بیان اینکه برای ضمانت اجرایی و پشتوانه لازم این کار بازرسی نیز کمک حال باشد، گفت: با افراد بی توجه به پروتکل‌های بهداشتی برخورد لازم انجام گیرد چرا که با جان دیگران بازی می‌کنند و حق الناس بوده و گناه است.

حقیقی برلزوم استفاده از ظرفیت شاد برای آموزش بهداشت فردی و اجتماعی مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: در شبکه شاد معلمان نیز با ارائه مطالبی دانش آموزان را به عنوان سفیر پیشگیری از کرونا در خانواده‌ها آموزش دهند و درپایان سال از این دانش آموزان تقدیر خواهد شد.

وی افزود: با انجام کارهای مستمر و پیگیرانه وضعیت قرمز کرونایی خرمدره نسبت به هفته‌های قبل متفاوت‌تر شده و وضعیت بهتر است.

استاندار زنجان، ابراز داشت: اداراتی که کمتر از ۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند کمتر از ۷۲ ساعت فرصت دارند، موارد را اصلاح کرده و گزارش بدهند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها