• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

استفاده از ظرفیت وزارت دفاع برای افزایش ایمنی شهر تهران

  • 27 آبان 1399 - 12:04

شهردار تهران گفت: قرار است با استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع، ایمنی شهر تهران را بالاتر ببریم که یکی از موارد آن توسعه امداد و اطفاء هوایی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در حاشیه امضای تفاهمنامه میان شهرداری تهران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به خبرنگاران گفت: امروز خدمت امیر حاتمی رسیدیم تا با استفاده از ظرفیت‌های وزارت دفاع، ایمنی شهر تهران را بالاتر ببریم هم اکنون در این حوزه خلاهایی وجود دارد که یکی از آنها امداد و اطفا هوایی و نیز لزوم رسیدگی به حادثه دیدگان در سطح شهر به وسیله امداد هوایی است. در این زمینه همکاری‌های خوبی پیش از این هم با وزارت دفاع داشتیم اما با این تفاهمنامه این همکاری‌ها و ابعاد گسترده‌تری می‌گیرد.

وی افزود: بخشی از این همکاری‌ها مربوط به ساخت تجهیزات مورد نیاز برای شهرداری در صنایع وزارت دفاع است. یکی از این تجهیزات مربوط به حوزه رباتیک و تجهیزات کنترل از راه دور است.

حناچی با بیان اینکه بنای ما توسعه همکاری‌ها با وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت‌های ممکن برای این کار شهردار تهران است درباره وضعیت پادگان ۰۶ هم گفت: تمام اقدامات حقوقی در این زمینه انجام شده است دوستان ما در نیروهای مسلح مباحثی دارند که در حال مذاکره برای حل کردن آن هستیم تلاش می‌کنیم که نگرانی‌های آنها را برطرف کنیم و پروژه پادگان ۰۶ بر اساس برنامه پیش بینی شده پیش برود.

در این مراسم امیر حاتمی، وزیر دفاع نیز گفت: ما با شهرداران شهرها در زمینه‌های مختلف همکاری‌هایی داریم که از جمله آنها در حوزه املاک و مسائل شهری است با شهرداری تهران هم ارتباطات خوبی داریم در این تفاهمنامه از طرف دولت مسئولیت‌هایی را در زمینه اطفای حریق و امداد هوایی به عهده می‌گیریم و قرار شد مرکز اطفا تشکیل دهیم و با توجه به محدودیت امکانات کشور می‌تواند مرکزی برای امداد هوایی هم باشد.

وزیر دفاع افزود: وزارت دفاع هم اکنون صنایع دانش بنیان دارد که می‌توانند در این زمینه فعال باشند از سوی دیگر در موضوع امداد هوایی لازم است خلبانان آموزش‌های مورد نیاز را ببینند چراکه پرواز بر فراز شهرها با هدف امداد یا اطفا نیاز به تخصص‌های ویژه دارد و در این زمینه نیز وزارت دفاع آموزش‌های لازم را انجام خواهد داد.

وزیر دفاع همچنین گفت: امیدوارم هیچ حادثه‌ای در تهران اتفاق نیفتد اما اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.