تاریخ : جمعه, ۱ مرداد , ۱۴۰۰ 14 ذو الحجة 1442 Friday, 23 July , 2021

استفاده از واکسن کرونا به عنوان ابزاری برای باج خواهی اشتباه است

  • 28 خرداد 1400 - 21:10

رئیس جمهور ترکیه ضمن انتقاد از نحوه مدیریت شیوع کرونا توسط شورای امنیت سازمان ملل، گفت که استفاده از واکسن به عنوان ابزاری برای باج خواهی و اعمال فشار سیاسی اشتباه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا، از نحوه مدیریت بیماری کرونا و شیوع آن در جهان انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، اردوغان گفت: جامعه بین‌المللی در مدیریت اثرات مخرب کرونا خوب عمل نکرد. شورای امنیت سازمان ملل رسیدگی به بزرگترین بحران سلامت در طول تاریخ را پس از گذشت ۱۰۰ روز از آغاز این بیماری در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا در جهان گفت: نباید فرصت داد که اشتباهات ناشی از ملی گرایی پیرامون واکسن طی دوره همه گیری کرونا تکرار شود.

اردوغان همچنین تاکید کرد که استفاده از واکسن به عنوان ابزاری برای باج خواهی، فشار یا سیاست گذاری، اشتباه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت دیپلماسی اظهار داشت: دیپلماسی زمینه‌ای است که از آغاز زندگی جمعی بشریت وجود داشته است. تعریف جدیدتر آن تعادل بین جنگ و صلح را ایجاد می‌کند. دیپلماسی دیجیتال که به طور فزاینده‌ای در دستور کار قرار دارد نیز یکی از دستاوردهای این دوره است. گسترش حوزه دیپلماسی بدون شک فرصت‌های بزرگی برای بشریت در کاهش تنش فراهم می‌کند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها