تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

استفاده ترکیبی از داوران جوان و با تجربه در هفته اول لیگ برتر فوتبال

  • 14 آبان 1399 - 15:21


سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: قصد داریم در فصل جدید حمایت بیشتری از داوران داشته باشیم.


به گزارش خبرگزاری فارس، فریدون اصفهانیان، سرپرست کمیته داوران در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال در دوره پاندمی شیوع ویروس کرونا داشته اند با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مسابقات لیگ برتر فوتبال از روز جمعه 16 آبان ماه با همکاری کامل هیات فوتبال استانها، باشگاههای لیگ برتر و عوامل اجرایی برگزار مسابقات آغاز می شود.

وی افزود: در هفته های اخیر دوره های توجیهی و دانش افزایی پیش فصل داوران فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی را به صورت وبینار انجام دادیم. همچنین تست های آمادگی جسمانی داوران را با حضور نماینده کمیته در هیات های فوتبال استانهای سراسر کشور به خوبی انجام شد که جا دارد تشکر ویژه ای از هیات فوتبال استانها و روسای کمیته داوران استانها داشته باشم که به نحو احسن و با رعایت پروتکل های بهداشتی این تست ها انجام شد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون ادامه داد: برای هفته اول ترکیبی از داوران با تجربه و جوان را در نظر گرفتیم که امیدوارم شاهد قضاوت های خوبی از آنها باشیم. توصیه من به داوران جوان این است که همواره آمادگی جسمانی، روحی و دانش داوری خود را در سطح بالایی حفظ کنند و اگر اشتباهاتی در یک بازی داشتند نسبت به بازبینی فیلم اقدام کنند تا دلیل اصلی اشتباه صورت گرفته را ارزیابی و از تکرار مجدد آن جلوگیری کنند. قصد داریم در فصل جدید حمایت بیشتری از داوران داشته باشیم.
وی افزود: با توجه به شناختی که از توانایی داوران لیگ برتر، دسته اول و سایر داوران استانها داریم کمیته داوران، شایسته ترین داوران را برای مسابقات انتخاب می کند. به طور حتم تلاش همه جانبه رکن داوری فدراسیون فوتبال بر این مسیر استوار خواهد بود که کیفیت داوری ها هفته به هفته افزایش پیدا کند و امیدوارم اشتباهات تاثیرگذار به حداقل برسد.
اصفهانیان در پایان خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی مانند فصل گذشته مسابقات لیگ فوتبال را آنالیز و بازبینی می کنیم. همچنین اشتباهات داوران را به آنها یادآوری و گوشزد خواهیم کرد و اگر در این میان اتفاقی یا نکته ای جهت توضیح وجود داشته باشد از طریق سایت رسمی فدراسیون اطلاع رسانی خواهیم کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها