اقتصاد

استقبال پایین خریداران از آیفون ۱۲ در چین


در حالی که تا پیش از این شاهد تشکیل صف‌های طولانی خریداران برای گوشی‌های آیفون بودیم اما امروز در حالی فروش آیفون ۱۲ در چین شروع شد که استقبال کمی از این مدل جدید اتفاق افتاد.


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، از امروز فروش دو مدل آیفون 12 در چین آغاز شد اما برخلاف گذشته این بار خبری از صف‌های چندصد متری جلوی فروشگاه‌های اپل نبود.

چین دومین بازار فروش گوشی‌های آیفون در جهان محسوب می‌شود و البته انتظار می‌رفت استقبال خوبی از آیفون‌های 12 که قابلیت اتصال به شبکه نسل پنجم را دارند، شاهد باشیم.

نخستین آیفون‌های 12 در شهر شانگهای به فروش گذاشته شده است و جلوی نمایندگی آیفون در این شهر تنها حدود 20 نفر برای خرید گوشی جدید صف کشیده بودند.

اپل هفته گذشته اعلام کرده بود که بازخوردهای متفاوتی از سوی مصرف‌کنندگان چینی درباره آیفون 12 دریافت کرده است اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند که شاهد افزایش فروش آیفون در چین باشیم.

البته یکی از دلایل پایین بودن تعداد مشتریان حضوری آیفون 12 آغاز فروش اینترنتی این گوشی بوده است. مشتریان بر این باورند که اپل دیر به فکر عرضه گوشی با قابلیت G5 افتاده است.

چند روز پیش هم شرکت هوآوی گوشی جدید میپ 40 خود با قابلیت اتصال به شبکه نسل پنجم را عرضه کرده بود و مشتریان منتظر عرضه آیفون 12 بودند تا در این باره که کدام یک را بخرند تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا