استقرار نیروهای ارتش در مرز پاکستان و افغانستان

  • 02 مرداد 1400 - 20:40

در پی افزایش تنش ها میان نیروهای طالبان و کابل و پیشروی طالبان به سمت مرزهای کشورهای همسایه، «شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان از استقرار نیروهای نظامی در مرز با افغانستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی افزایش تنش ها میان نیروهای طالبان و کابل و پیشروی طالبان به سمت مرزهای کشورهای همسایه، «شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان از استقرار نیروهای نظامی در مرز با افغانستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزیر کشور پاکستان طی سخنانی اعلام کرد که نیروهای امنیتی مستقر در مرز با افغانستان با نیروهای رسمی ارتش پاکستان جابه جا خواهند شد.

وی همچنین در توضیح چرایی این تصمیم تاکید کرد: وضعیت بی ثبات فعلی در افغانستان نیازمند استقرار نیروهای نظامی عادی در سرتاسر مرز (یا افغانستان) است.

وزیر کشور پاکستان همچنین از نگرانی اسلام آباد از حرکت پناهجویان افغان و همچنین شبه نظامیان حاضر در افغانستان، اعم از نیروهای طالبان به سمت مرزهای کشورش خبر داد و گفت که استقرار نیروهای نظامی عادی در مرزها منجر به جلوگیری از قاچاق و عبور غیر قانونی ارز مرز خواهد شد.

شیخ رشید احمد در بخش دیگری از سخنان خود تاکید: اکنون زمان آن رسیده که سیاستمداران افغانستان و رهبری نیروهای نظامی این کشور بیاموزند که چطور با مشکلات خود مواجه شوند. ما نمی خواهیم شاهد استفاده از خاک پاکستان به هر نیت و از سوی هر طرف در درگیری افغانستان باشیم و به رهبر افغانستان نیز نسبت به این موضوع اطمینان داده ایم.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0