تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

استقرار یگان های ارتش در نوار مرزی با ارمنستان و جمهوری آذربایجان

  • 16 آبان 1399 - 16:10

ارومیه – فرمانده قرارگاه منطقه شمال غرب نیروی زمینی ارتش گفت: یگان های زرهی این قرارگاه در نوار مرزی کشور با جمهوری آذربایجان و ارمنستان مستقر شدند.

امیر علی حاجیلو در خصوص استقرار نیروهای ارتش در مرزهای ایران با کشور ارمنستان و جمهوی آذربایجان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران برابر نص صریح قانون اساسی در حوزه حدود مرزی کشور دارای مسئولیت است تا از مرزهای میهن اسلامی در برابر هر گونه تعدی و تعرض احتمالی دشمنان دفاع کند.

وی با بیان اینکه امنیت و آسایش زندگی روزمره مرزنشینان برای ما دارای اولویت اصلی است، ادامه داد: با توجه به تنش‌های اخیر بین دو کشور همسایه در شمال کشور یعنی جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، نیروی زمینی ارتش در منطقه شمال غرب کشور مأموریت دارد تا خدای ناکرده هر گونه احتمال تهدید و ناامنی متوجه مرزهای ما نشود و یا آسایش مرزنشینان زیر سوال نرود.

حاجیلو گفت: مجموعه قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران یک سری از نیروهایش را که پیشتر نیاز بود به منظور پایش منطقه اعزام کرده است و در حال حاضر به دلیل ساختار سازمانی و برنامه ریزی برای پیش بینی نیروها، بخشی از نیروهای زرهی در حوزه مسئولیت منطقه شمال غرب نیز در این مأموریت شرکت داده شدند.

آذربایجان غربی با سه کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق مرز مشترک دارد و قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی ارتش در شهرستان ارومیه مستقر است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها