شهرستان ها

استقرار ۴ زندان بزرگ موجب افزایش مهاجرت به البرز شده است

البرز – استاندار البرز گفت: استقرار چهار زندان بزرگ در استان، خانواده‌های بسیاری از زندانیان را از سایر شهرها و روستاها به اطراف این زندان‌ها می‌کشاند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی عبداللهی عصر شنبه در دیدار با نیکوکاران فعال در حوزه اشتغالزایی و مهارت افزایی برای افراد آسیب دیده و در معرض آسیب که در سالن جلسات حوزه برگزار شد، اظهار کرد: به طور قطع تنوع اقوام و گروه‌ها همراه با همگرایی و وحدت برای البرز یک موهبت بزرگ محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه بسیاری از افراد ضعیف جامعه که در شهر یا روستای خود اشتغال مناسبی ندارند با هدف زندگی بهتر به تهران و کرج مهاجرت می‌کنند و در حواشی این استان‌های بزرگ ساکن می‌شوند.

عبداللهی گفت: از سوی دیگر نیز استقرار چهار زندان بزرگ در استان، خانواده‌های بسیاری از زندانیان را از سایر شهرها و روستاها به اطراف این زندان‌ها می‌کشاند.

وی افزود: این افراد عموماً فاقد مهارت هستند و سرمایه‌ای نیز برای کسب و کار ندارند بنابراین باید تحت آموزش‌های مختلف قرار گیرند و از سوی نهادهای مربوطه و انجمن‌های خیری مورد حمایت قرار گیرند.

استاندار البرز گفت: باید شرایطی ایجاد شود که زنان سرپرست خانوار، آسیب دیده و در معرض آسیب، مهارت‌های لازم را پیدا کنند و با پشتیبانی‌های لازم نسبت به فروش محصولات خانگی خود اقدام کنند.

وی افزود: همچنین بسیاری از این خانواده‌ها نیاز به خدمات مشاوره‌ای و درمانی دارند که ضرورت دارد برای این منظور نیز برنامه ریزی شود.

عبداللهی اضافه کرد: زندانیان باید مهارت کافی را پیدا کنند تا پس از دوره محکومیت خود به اشتغال دست یابند.

وی افزود: افراد بهبود یافته از اعتیاد نیز نباید پس از ترک به حال خود رها شوند چراکه اگر بدون مشاوره و اشتغال وارد جامعه شوند خیلی زود به سمت اعتیاد کشش پیدا می‌کنند.

عبداللهی گفت: این آمادگی را داریم که مکان مورد نیاز برای برگزاری سمینارهای آموزشی برای خانواده‌های جامعه هدف را تأمین کنیم.

وی افزود: ایجاد غرفه‌های موقت عرضه تولیدات زندانیان، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های در معرض آسیب نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار البرز با تشریح شرایط اجتماعی استان، گفت: باید تمامی گروه‌های جهادی و فعالان اجتماعی دست در دست مسئولان مربوطه برای اقدامات زنجیروار و منسجم جهت ساماندهی افراد آسیب دیده و در معرض آسیب استان همراه شوند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا