استقلال دانشگاه صنعتی شاهرود حفظ شود/ ضرورت توجه به مطالبات مردمی

  • 14 آذر 1399 - 12:13

شاهرود- امام‌جمعه شاهرود باتاکید بر اینکه از وزارت علوم می‌خواهیم همچنان استقلال دانشگاه صنعتی شاهرود حفظ شود، گفت: این یک مطالبه جدی از سوی مردم شهرستان محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر آدینه در خطبه‌های مجازی جمعه این هفته شاهرود ضمن بیان اینکه مهم‌ترین حادثه هفته گذشته شهادت دانشمند هسته‌ای دکتر محسن فخری زاده بود که نه‌تنها ایران بلکه دنیا را تکان داده است، ابراز داشت: این جهادگر خستگی‌ناپذیر سال‌ها جهاد علمی و عملی را در گمنامی به انجام رساند که شاید همین اقدامات او در حوزه علمی و هسته‌ای باعث حساسیت دشمن و درنهایت ترور ایشان شد.

وی ضمن بیان اینکه این حادثه درس و عبرت خاصی برای جهان داشت، افزود: اگر این اتفاق در هرکجای دنیا رخ می‌داد گروه‌های استعماری گوش فلک را کر می‌کرد ولی نسبت به این ترور رسانه‌ها و شخصیت‌های خارج متأسفانه این حساسیت را نداشتند.

انتقام هوشمندانه باشد

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه دانش هسته‌ای و پیشرفت علمی با شرارت دشمن در حذف شخصیت‌ها و افراد خدمت‌گذار متوقف نمی‌شود، ابراز داشت: این موضوعی که استکبار نمی‌فهمد و فکر می‌کند با حذف آن‌ها می‌تواند خللی درراه پیشرفت کشور وارد کند.

امینی بابیان اینکه در این حادثه ترور شهید محسن فخری زاده نباید افراط‌وتفریط صورت گیرد، در ادامه تصریح کرد: انتقام اصل درستی است اما باید هوشمندانه و حساب‌شده باشد چراکه دشمن دوست دارد منطقه دچار فتنه شود تا به اهداف خود برسند.

وی بابیان اینکه دراین‌بین می‌بایست مراقبت لازم صورت گیرد معتقدیم نباید در زمین دشمن بازی کرد، افزود: طبیعتاً مسئولان کشور به دنبال اقدام عملی و انتقام سخت هستند که مردم باید حوصله کنند.

دانشجو نردبان گروه‌های سو استفاده گر نشود

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه طرح اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها جلوی زیاده‌خواهی دشمن را گرفته و گستاخی آن‌ها را کمتر می‌کند، ابراز داشت: در این طرح مجلس می‌بایست تقویت بنیه هسته‌ای کشور را در دستور کار قرار دهند و دولتمردان را با ضمانت اجرایی موظف به اجرای قانون کند.

امینی در ادامه تصریح کرد: جاده یک‌طرفه‌ای که برخی‌ها رفتند درجایی باید متوقف می‌شد و تعجب می‌کنیم از اینکه چرا طرحی که به نفع کشور است، با آن مخالفت می‌شود.

وی به ۱۶ آذر روز دانشجو هم اشاره و اضافه کرد: دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی فردی است که همراه ایمان، تقوا، معنویت اهل تولید علمی و مرجعیت علمی، صراحت، حق‌طلبی و استکبارستیز باشد و لذا باید مراقب بود که نردبانی برای تعالی و رشد گروه‌های سو استفاده گر نشود.

امام‌جمعه شاهرود درباره شائبه مدیریت ادواری دانشگاه‌های معین در سطح استان سمنان و کشور، بیان کرد: دانشگاه صنعتی شاهرود ازجمله دانشگاه‌های تراز برتر کشور است و از وزارت علوم درخواست می‌شود همچنان تحت نظارت این وزارت خانه و مستقل باشد، خبرهایی به گوش رسید که برای مردم خوشایند نیست لذا امیدواریم هویت شهرستان را در تصمیمات منظور کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0