• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

استقلال دانشگاه فرهنگیان سمنان حفظ شد/ ایجاد پارک اقتصاد سمنان

  • 03 تیر 1400 - 20:22

سمنان – نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس، گفت: از ادغام بودجه دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه سمنان جلوگیری شد تا استقلال این دانشگاه حفظ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس گلرو بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه به میزبانی دفتر خود در سمنان با بیان اینکه پارک اقتصاد دیجیتال به زودی در سمنان افتتاح می‌شود، بیان داشت: سمنان در زمره معدود استان‌هایی است که صاحب پارک اقتصاد دیجیتال خواهد شد و شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط با ICT می‌توانند در این مرکز مستقر شوند و مسیر رشد را به طور جدی دنبال کنند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه فرهنگیان استان پیش از این از نظر تعداد دانشجو و رشته و نیز ساختمان، رو به افول بود اما با مذاکرات صورت‌گرفته سهمیه جذب دانشجو به ۶۰۰ نفر رسیده است.

عضو خانه ملت با بیان اینکه در تلاش هستیم تا تعداد رشته‌های دانشگاه را به هشت رشته برسانیم، گفت: درخواستی نیز برای اختصاص ۵۰ میلیارد برای احداث دانشگاه جامع فرهنگیان در زمینی ۶۰ هکتاری به رئیس‌جمهور ارائه کرده‌ایم، بیان داشت: از ادغام ردیف بودجه دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه سمنان جلوگیری کردیم و رایزنی‌هایی برای حفظ استقلال دانشگاه تک‌جنسیتی فرزانگان با مقامات ذی‌ربط در شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت دادیم که وعده‌هایی مبنی بر استثنا شدن این دانشگاه از دانشگاه‌های در دست ادغام، داده شده است. در تلاشیم تا احداث ساختمان دانشگاه فرزانگان نیز کلید بخورد.

گلرو بیان داشت: پس از اخذ مجوز مرز هوایی، در تلاشیم تا پروازهای داخلی و خارجی را در فرودگاه سمنان برقرار کنیم و امیدواریم امکان پرواز به سوریه یا عراق فراهم شود.

وی افزود: در دوره جدید وزارت خارجه می‌کوشیم تا دفتر نمایندگی وزارت در استان مستقر شود و امور بازرگانی و تجاری مابین سمنان و دیگر کشورها با سهولت بیشتری پیگیری شود.

نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس ادامه داد: در تلاشیم تا در سال ۱۴۰۱ مطالعات خط آهن سمنان-ساری را در بودجه وارد کنیم. طرح این پروژه مربوط به چند دهه قبل است.

وی با بیان اینکه بلوار سمنان-سرخه و جاده سمنان-دیان-معلمان و طرح فاضلاب درجزین با جدیت در حال پیگیری است، بیان داشت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته بیمارستان مهدی‌شهر در آستانه بهره‌برداری قرار گرفته و احتمالاً با حضور وزیر بهداشت طی هفته‌های آتی افتتاح می‌شود.

گلرو افزود: امروز، همه اعضای شوراهای شهر و روستا در حوزه انتخابیه باید به دور از منازعات سیاسی، در کنار یکدیگر، حوزه انتخابیه را به سمت پیشرفت سوق دهند.

وی با بیان اینکه پیگیری پروژه انتقال آب دریای خزر مهم‌ترین اقدام ما در دولت آینده خواهد بود، بیان داشت: در نخستین دیدار با رئیسی درباره این موضوع صحبت می‌شود.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.