استمرار یک هفته‌ای کاهش نرخ یورو در بازار متشکل ارز ایران

  • 22 مهر 1400 - 19:08
استمرار یک هفته‌ای کاهش نرخ یورو در بازار متشکل ارز ایران

مدیر کل ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، از افزایش دلار و کاهش یورو در آخرین روز کاری بازار متشکل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی گوهر رستمی نرخ میانگین وزنی دلار و یورو در بیست و دومین روز مهرماه را به ترتیب ۲۶ هزار و ۳۵۸ تومان و ۳۰ هزار و ۱۵۷ تومان اعلام کرد.

وی افزود: در جلسه معاملاتی پنجشنبه، دلار کار خود را با نرخ ۲۶ هزار و ۴۵۱ تومان آغاز کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ ۲۶ هزار و ۲۳۳ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۶ هزار و ۳۵۸ تومان به ازای هر دلار و افزایش ۰.۲۹ درصدی این نرخ نسبت به روز معاملاتی قبل را نشان می‌دهد.

وی افزود: امروز نماد یورو کار خود را با نرخ ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان شروع کرد و در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۰ هزار و ۱۰۴ تومان رسید. به این ترتیب نرخ میانگین وزنی اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار، با تجربه کاهش ۰.۶۱ درصدی نسبت به روز چهارشنبه، ۳۰ هزار و ۱۵۷ تومان بوده است.

وی ادامه داد: در جلسه معاملاتی پنجشنبه (بیست و دوم مهرماه) اسکناس دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۶ هزار و ۲۳۳ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۶ هزار و ۴۵۱ تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین و بالاترین نرخ معاملاتی خود به ترتیب با قیمت‌های ۳۰ هزار و ۱۰۴ تومان و ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

مهدی گوهررستمی در پایان گفت: حجم معاملات اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز پنجشنبه (بیست و دوم مهرماه) ۶ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۷۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد معاملاتی یورو ۱ میلیون و ۶۶ هزار و ۹۰۰ یورو بود.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0