تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

استکبارستیزی پایه انقلاب اسلامی ایران است

  • 12 آبان 1399 - 11:04

سنندج- نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: انقلاب اسلامی ایران بر پایه استکبارستیزی و نفی طاغوت بنا نهاده شده و این مهم بخش جدایی ناپذیر انقلاب مردم ایران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی در سنندج اظهار کرد: سیزده آبان یادآور وقایع و حادث مهمی در تاریخ این سرزمین است که یکی از این وقایع به خاک و خون کشیدن دانش آموزان انقلابی توسط عوامل رژیم طاغوت است.

وی افزود: به شهادت رسیدن دانش آموزان توسط طاغوتیان نشان دهنده این مهم است که در آستانه انقلاب حتی نوجوانان ما نیز نگاه ضد استکباری و ضد طاغوتی داشتند و برای پیروزی انقلاب جان خود را فدا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: در سال ۵۸ نیز شاهد مناسبتی دیگر با عنوان اشغال لانه جاسوسی بود و در آن روزها عده‌ای تصمیم گرفتن به دلیل جاسوسی‌ها و توطئه‌هایی که از سفارت آمریکا علیه انقلاب می‌شد از دیوار سفارت بالا رفته این لانه جاسوسی را تسخیر کنند.

حجت الاسلام پورذهبی تصریح کرد: سیزده آبان نماد مبارزه ملت ایران با آمریکاست و درست است که پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شاهد افزایش دشمنی‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی علیه ملت ایران بودیم اما بالاخره اینها لوازم یک انقلاب ضداستکباری است و نمی‌شود شعارهایی بدهیم و به آن عمل نکنیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب ضد استکباری بوده است و ماهیت این انقلاب هم می‌طلبد که مبارزه با استکبار و ایادی آن به نحو احسن انجام شود هر چند در این راستا لطماتی بخورد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قیام امام حسین (ع) را در نظر داشته باشیم به این مهم می رسیم که ایشان با استکبار زمان خویش بیعت نکرد و در مسیر مبارزه و نفی استکبار، خود و خانواده و یارانشان آسیب دیدند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: مبارزه با استکبار دارای رویش‌ها و ریزش‌هایی است و کسانی در اوایل انقلاب بودند که خیلی شور و هیجان داشتند و در قضیه سفارت آمریکا هم بودند اما در مرور زمان دچار ریزش و لغزش شدند.

حجت الاسلام پروذهبی افزود: الان بحث این افراد سفارت و اشغال آن نیست بلکه بحث پرهیز از استکبار ستیزی است و با خودباختگی به دنبال القای این مبحث در جامعه هستند.

وی افزود: متأسفانه رئیس جمهور فرانسه به پیامبر (ص) توهین می‌کند اما غرب گرایان داخلی هیچ موضعی نمی‌گیرند اما وقتی در کشور شاهد رونمایی از دستاوردهای دفاعی و آزمایش موشکی هستیم این آقایان به شدت موضع می‌گیرند.

حجت الاسلام پورذهبی خاطرنشان کرد: باید بدانیم که ماهیت ظلم و مستکبرین در طول تاریخ تغیر نمی‌کند اما ممکن است رنگ عوض کند.

وی افزود: برخی‌ها به خیال باطل خویش فکر می‌کنند که اگر ما دست از استکبارستیزی برداریم همه چیز درست می‌شود و این افراد کسانی هستند که برای دفاع از ممکلت هیچ هزینه‌ای نکرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه افزود: استکبار جهانی همواره برای رسیدن به اهداف شوم خویش در فکر تغییر نقشه هاست لذا مذاکره وقتی فایده دارد که برد برد باشد و یک طرفه نباشد.

حجت الاسلام پورذهبی اظهار داشت: در این خصوص کسانی اظهار نظر می‌کنند که در اول انقلاب جزو افرادی بودند که می‌خواستند با افراط مقاصد خود را اعمال کنند و این افراد نوعی خودباختگی و خود فروختگی در برابر استکبار دراعمال و رفتار آنها موجود است.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم که جوانان و اهل علم مطالعه کنند که انقلابی که ذات آن بر استکبار ستیزی بنا نهاده شده است چه طوری در برابر مستکبرین واداده گی داشته باشد و همچون شیر بی یال و کوپال باشد.

حجت الاسلام پورذهبی تأکید کرد: برگشت به آموزه‌های دینی و فرمایشان امام و رهبری در این زمینه بسیار کارساز است و امیدواریم همه ما بر عهد خودمان که استکبار ستیزی است پایدار باشیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها