تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

اشغال تخت برای بستری بیماران کرونایی در زنجان افزایش یافته است

  • 15 آبان 1399 - 9:06

زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان،گفت: میزان اشغال تخت از ۲۶۹ نفر به ۶۳۲ نفر رسیده است و بیماری کرونا دراستان زنجان همچنان با وضعیت خیلی بدی جلو می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه میزان بستری‌های کرونا در استان زنجان در تیرماه ۴۰ الی ۵۰ نفر بود، گفت: امروز میزان بستری‌ها بین ۸۲ تا ۱۲۳ نفر است.

وی با بیان اینکه فوتی‌های کرونا در استان زنجان رو به افزایش است، اظهار کرد: ۴۱ بیمار بدحال در آی سی یو بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: تعداد بیماران بستری در آی سی افزایش یافته و این نشان می‌دهد که مردم بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت نکردند.

قزلباش تاکید کرد: میزان اشغال تخت در تیرماه از ۲۶۹ نفر امروز به ۶۳۲ نفر رسیده است و بیماری کرونا دراستان زنجان همچنان با وضعیت خیلی بدی جلو می‌رود.

وی با بیان اینکه سن فوت بیماران کرونایی در استان ۷۱ تا ۷۴ سال است، ابراز داشت: هزار و ۲۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در استان پیش بینی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه طی ۹ ماهه بیش از ۷۷ هزار نمونه گیری و آزمایش کرونا در استان زنجان گرفته شده است، گفت: تعداد ۲۷ هزار و ۵۷۴ نفر بیمارسرپایی و بستری‌های ما بودند.

قزلباش با بیان اینکه طی ۹ ماهه ۱۴ هزار و ۳۲۶ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند، گفت: در آبان ماه هشت هزار و ۵۰۰ نفر مراجعات سرپایی به مراکز درمانی استان را داشتیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها