تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

اصلاحات لازم در قوانین مقابله با زمین خواری انجام می شود

  • 05 آبان 1399 - 18:22

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با رئیس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: قوانین متعددی برای مواجهه با زمین‌خواری وجود دارد که قرار شد اصلاحات لازم در این قوانین انجام شود.

سمیه رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون کشاورزی مجلس با حجت الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، اظهار داشت: این جلسه با هدف بررسی راهکارهای حل مشکلات مربوط به حوزه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شد چرا که سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند در کنار مجلس قرار گیرد و بعد نظارتی کاملاً تقویت شود.

وی بیان کرد: در این جلسه درباره موضوع نهاده های دامی، راهکارهای مقابله با زمین‌خواری و انواع دست اندازی ها به زمین و منابع طبیعی، مدیریت منابع آب و مشکلات محیط زیست بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع نهاده‌های دامی مهمترین بحثی بود که به صورت مفصل درباره آن بحث و بررسی صورت گرفت، گفت: در این جلسه مباحث زیادی در باره ارز تخصیص داده شده برای تامین نهاده‌های دامی مطرح شد.

رفیعی افزود: مهمترین مشکل ما در این زمینه آن است که تمام ارزی که به این بهانه اخذ شده، مشخصاً در راستای این هدف هزینه نشده است.

وی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره زمین‌خواری، گفت: حجت‌الاسلام درویشیان در این جلسه این نکته را مطرح کرد که برخورد قضایی در حوزه زمین‌خواری به دلیل پراکندگی قوانین در این حوزه تا حدودی دشوار شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بالغ بر ۱۰۰ قانون برای مواجهه با زمین‌خواری وجود دارد و این مسئله کار رسیدگی را علی‌رغم قاطعیت دستگاه قضا تا حدودی دشوار کرده است.

رفیعی تاکید کرد: قرار شد مجلس این مسئله را حل و فصل کند و بتواند در کنار سازمان بازرسی کل کشور، نسبت به اصلاح قوانین در این زمینه اقدام کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین گزارشی از اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در این جلسه ارائه شد که با حضور رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور شاهد تحولات زیادی در این حوزه بوده ایم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها