• امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 28 July - 2021

اصنافی که مشمولان غایب را بکار گیرند تحویل مقام قضایی می‌شوند

  • 30 مهر 1399 - 9:33

کرمانشاه- معاون وظیفه عمومی پلیس کرمانشاه گفت: اصنافی که مشمولان غایب را بکارگیری کنند ضمن اعمال جریمه به مقام قضایی تحویل می شوند.

علی اشرف نجفی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی کرمانشاه به مناسبت هفته نیروی انتظامی برنامه‌های ویژه‌ای را با شعار «همه با هم برای امنیت و سلامت» تدارک دیده است.

وی افزود: در همین راستا حوزه نظام وظیفه در هفته نیروی انتظامی، جلسات کمیسیون معافیت کفالت را از هفته‌ای یک روز به هفته‌ای ۲روز و جلسات کمیسیون پزشکی را از هفته‌ای ۲ روز به هفته‌ای پنج روز افزایش داده است.

معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی کرمانشاه با اشاره به در نظر گرفتن طرح‌های تشویقی ارتقا خدمتی برای مشمولان، گفت: مدت خدمت دوره سربازی برای مشمولان عادی ۲۴ ماه، مناطق غیر عملیاتی و بد آب و هوا ۲۱ ماه، مناطق امنیتی و درگیر ۱۷ ماه، سربازان وظیفه عادی غیر بومی ۱۷ ماه و در مناطق غیر درگیر و عملیاتی ۱۸ ماه تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: به سربازی که محل زندگی تا محل خدمتش حداقل ۵۰ کیلومتر فاصله باشد غیربومی گفته می‌شود؛ و این بند از قانون شامل سربازانی است که از تاریخ اول آذرماه سال جاری به خدمت اعزام شوند.

نجفی با اشاره به شرایط شیوع کرونا در جامعه، گفت: از مشمولانی که به خدمت اعزام می‌شوند قبل از اعزام تست رایگان کرونا گرفته می‌شود و به سبب رعایت کامل دستورالعمل‌ها تا به حال در هیچ‌کدام از پادگان‌ها مورد مثبتی گزارش نشده است.

وی با اشاره به تعویق اعزام به خدمت مشمولانی که بیماری زمینه‌ای دارند، گفت: مشمولانی که بیماری زمینه‌ای دارند ولی مشمول معافیت از رزم نشده‌اند با تعویق به خدمت اعزام خواهند شد.

تعقیب و دستگیری مشمولان غایب در دستور کار پلیس

معاون وظیفه عمومی استان کرمانشاه تعقیب و دستگیری مشمولان غایب از خدمت سربازی را برابر با ماده ۵۸ قانون نیروی انتظامی عنوان کرد و ادامه داد: به موجب ماده ۶۳ قانون وظیفه عمومی، اصنافی که مشمولان غایب را به کار گیری کنند، بار اول ضمن معرفی به مراجع قضائی هزینه یک سال یک سرباز -۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان- و برای بار دوم و سوم دو برابر و سه برابر جریمه خواهند شد.

وی از مشمولان غایب خواست هرچه سریع‌تر خود را به حوزه نظام وظیفه محل سکونت‌شان معرفی کنند و در صورت داشتن فرزند در قبال هر فرزند از تشویق کسر خدمت سه ماهه بهره‌مند شوند.

نجفی راه‌های ارتباطی با حوزه نظام وظیفه را تلفن گویای ۰۹۶۴۸۰ در ساعات اداری و سامانه پیامکی ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ به صورت شبانه‌روزی اعلام کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code