تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

اعتراضات ضد محدودیت‌های کرونایی در ایتالیا

  • 03 آبان 1399 - 13:04


شهر ناپل ایتالیا جمعه شب به وقت محلی شاهد اعتراضاتی علیه محدودیت‌های کرونایی بود که به درگیری معترضان با مأموران پلیس ختم شد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، گروهی از مردم شهر ناپل، سومین شهر بزرگ ایتالیا در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در شهرشان به خیابان‌ها ریختند و به اتومبیل‌های پلیس حمله کردند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «راشا تودی»، این اعتراضات بعد از اینکه فرماندار این شهر محدودیت‌های جدیدی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال کرد، برپا شد. 

معترضان که جمعه شب به وقت محلی به خیابان‌ها ریخته بودند، شعار «آزادی» را سر دادند و برخی از آنان بطری، نارانجک‌های دود‌زا و دیگر اشیا را به سمت مأموران پلیس پرتاب کردند. 

برخی از معترضان نیز با استفاده از سطل‌های زباله ایجاد مانع کرده و آنان را آتش زدند. 

پلیس نیز در واکنش به این اقدامات برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد. 

ویدئو‌های منتشر شده از صحنه اعتراضات در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که معترضان در حال حمله به اتومبیل‌های پلیس هستند و برخی از مأموران را مجبور به ترک صحنه اعتراضات می‌کنند. 

 

این اعتراضات در حالی برپا شد که محدودیت‌های جدید مربوط به کرونا از روز جمعه در این شهر آغاز شدند. 

طبق این محدودیت‌ها به شهروندان ناحیه کامپانیا، در جنوب ایتالیا به مرکزیت شهر ناپل، دستور داده شد تا سیزدهم نوامبر (۲۳ آبان) از ساعت ۱۱ شب تا ۵ صبح در خانه بمانند. 

زمانی که فرماندار این شهر روز گذشته اعلام کرد که حفظ محدودیت‌ها به مدت ۴۰ روز و به منظور متوقف کردن شیوع دوباره ویروس کرونا ضروری است، مردم این شهر خشمگین شدند.  

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها