• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

اعتراض هندی‌ها به پروتکل‌های شدید مبارزه با کرونا برای المپیک

  • 31 خرداد 1400 - 14:36

هندی‌ها که از شرکت‌کنندگان در بازی‌های المپیک هستند نسبت به برخی اقدامات ضد کرونایی در نظر گرفته شده برای این بازی‌ها معترض هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، انجمن المپیک هند با ارسال نامه ای به کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو ، اعتراض خود را نسبت به در نظر گرفتن برخی محدودیت های شدیدتر برای مبارزه با ویروس کرونا اعتراض کرده و آن را ناعادلانه و تبعیض آمیز عنوان کرده است.

در این نامه تاکید شده که ورزشکاران هندی واکسینه شده و آزمایش PCR را هر روز به مدت یک هفته قبل از اعزام به توکیو انجام می دهند، بنابراین ممنوعیت تعامل آنها با افراد دیگر کشورها تا سه روز پس از ورود به توکیو ناعادلانه است.

این اعتراض از آنجایی مطرح شده که ژاپن کنترل مرزی خود را نسبت به مسافرانی که اخیرا به کشورهای تحت تأثیر ویروس کرونا و نوع ویروس دلتا که برای اولین بار در هند شناسایی شده، تشدید کرده است.

در همین راستا کمیته برگزاری بازی های المپیک به مدت سه روز پس از ورود به ورزشکاران هند و سایر کشورهای تعیین شده اجازه برگزاری مسابقات تمرینی یا جلسات تمرینی مشترک با سایر کشورها را به آنها نخواهد داد.

«ناریندر باترا» و «راجئف مهتا» رئیس و دبیر کل انجمن المپیک هند در بیانیه ای مشترک با اشاره به مجاز بودن حضور ورزشکاران در توکیو تنها ۵ روز پیش از رقابت های شان نسبت به این مسئله اعتراض کرده و گفته اند: با تشدید محدودیت ها سه روز فرصت ما هد می رود در حالیکه این زمان برای رسیدن به اوج آمادگی است.

همچنین رسانه های محلی اینگونه اعلام کرده اند که یک تیم هاکی هند به دلیل محدودیت ها ممکن است یک مسابقه برنامه ریزی شده را از دست بدهد.

بنا به اعلام سایت kyodo news کمیته برگزارکننده بازی های المپیک در پاسخ به اعتراض هندی ها اعلام کرده است که در تلاش است تا تعریف کند که چگونه ورزشکاران المپیکی هند و دیگر کشورها می توانند در دهکده ورزشکاران باشند و ایمن بمانند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0