شهرستان ها

اعتیاد عامل مهم طلاق در زرین دشت است

زرین دشت- امام جمعه زرین دشت گفت: عامل مهم طلاق در شهرستان زرین دشت اعتیاد است.

به گزارش خبرنگارمهر، حجت الاسلام غلامرضا دروند پور در خطبه‌های نماز دشمن شکن‌جمعه این هفته شهرستان زرین دشت اظهار داشت: یکی از معضلات مهم شهرستان زرین دشت که متأسفانه در همه شهرستانها نیز به وفور دیده می‌شود معضل اعتیاد به مواد مخدر است.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های سبز قامتان سپاه پاسداران و نیروهای نظامی و انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: رشد روز افزون مصرف مواد مخدر در سطح شهرستان زرین دشت زنگ خطر جدی است که اگر نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی زیادی را باید متحمل شویم.

خطیب جمعه زرین دشت یکی از مهم‌ترین عوامل اصلی بسیاری از طلاق‌ها در سطح شهرستان زرین دشت را اعتیاد سرپرست خانواده به مواد مخدر دانست و بیان داشت: این افراد برای تأمین نیاز خودشان دست به دزدی‌های خرد رو آورده اند.

وی تلاش‌های مجموعه سپاه و نیروی انتظامی در مواجهه با دزدی‌های خرد را شایسته تقدیر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: بحمدلله با تلاش‌های صورت گرفته توسط این دو نهاد نسبت به سه ماهه گذشته در بین شهرستانهای همجوار با کاهش روبرو بوده ایم.

حجت الاسلام دروند پور خواستار استمرار نظارتهای مجموعه پلیس و سپاه پاسداران این شهرستان در مواجهه با جرایم خرد شد و متذکر شد: کاهش آمار دزدی‌ها و جرایم خرد باعث بی تفاوتی مسئولان به این موضوع نشود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرین دشت از حساسیت دادگستری این شهرستان در برخورد جرایم اینچنینی خبر داد و گفت: لازم است تا مجموعه قضائی و انتظامی این شهرستان بدون هر گونه مماشاتی با توزیع کنندگان مواد مخدر و مشروبات الکلی در مجالس عروسی‌ها برخوردی قاطع داشته باشند.

وی تصریح کرد: منشأ همه بی بند و باریها و گرفتار شدن در منجلاب اعتیاد استفاده تفننی مواد افیونی و الکلی در مجالس است‌.

دروند پور بر لزوم احیای سنت واجب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت: همه آحاد جامعه خصوصاً نیروهای خدوم انتظامی باید نسبت به استفاده از مشروبات الکی و ماده مخدر حساسیت داشته باشند و با قاطعیت برخورد کنند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا