تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

اعلام آمادگی معاونت امور جوانان برای همکاری با جمعیت هلال احمر

  • 30 مهر 1399 - 19:13

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: اقدامات ما و هلال احمر نزدیک به یکدیگر است و آمادگی همکاری با این نهاد را داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی تندگویان معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در نشستی که با حضور جوانان هلال احمر برگزار شد، گفت: کاملاً آمادگی همکاری با تشکیلات سازمان‌های مردم نهاد را داریم به همین جهت در دو سال گذشته یک شبکه امداد و نجات رسمی ایجاد کردیم تا بتوانیم کاملاً هدفمند از ظرفیت سمن‌های جوانان در مواقع بحران استفاده کنیم.

تندگویان افزود: جوانان ما دوره‌های آموزشی را با هماهنگی هلال احمر گذراندند و اکنون این شبکه که مرکز آن در اصفهان است کاملاً آمادگی دارد در مواقع بحرانی و حتی عادی به کمک مردم بیاید.

وی ادامه داد: ماهیت سمن‌های جوانان مبنی بر فعالیت داوطلبانه است هرچند که سوابق آن با سازمان جوانان هلال احمر قابل مقایسه نیست اما با همین بضاعت هم ساختارمند شده است تا به مردم کمک کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد هم در کشور رسمیت پیدا کرده و تبدیل به یک نهاد عمومی مستقل شده است که خودش به تنهایی می‌تواند وارد عمل شود و در این زمینه هم با هلال احمر همکاری کند.

تندگویان گفت: سایر بخش‌ها هم مانند ستاد ساماندهی امور جوانان آمادگی همکاری با هلال احمر را دارد و می‌توان از ظرفیت آن به خوبی استفاده کرد.

وی با اشاره به فعالیت در حوزه آسیب‌های اجتماعی افزود: ما علاوه بر بحث امداد و نجات در شبکه آسیب‌های اجتماعی هم می‌توانیم فعالیت کنیم و این ظرفیت را هم داریم.

معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: به، طور کلی در معاونت امور جوانان آمادگی هرگونه تقسیم کار در حوزه آسیب‌های اجتماعی و مواقع بحرانی و عادی داریم و می‌توانیم با هلال احمر همکاری کنیم.

تندگویان گفت: متأسفانه موازی کاری وجود دارد و این امر خود باعث آسیب می‌شود. برای مثال در کمک‌های مومنانه همه پای کار بودند اما در توزیع، تقسیم امکانات و منابع کشور نظم وجود ندارد به همین دلیل شاهد هدر رفت منابع هستیم.

وی افزود: در تمام سرفصل‌ها اقدامات مشابه را داریم برای مثال در بحث استعدادیابی ما هم وظیفه داریم و به موازی سازمان‌های دیگر کار می‌کنیم اما رویکرد ما نخبه پروری اجتماعی است تا علمی به همین دلیل تلاش می‌کنیم با سازمان دیگر تلاقی نداشته باشیم و صرفاً روی توانمندسازی اجتماعی کار کنیم حتی برای جوانی هم که تحصیلات عالی ندارد هم این رویکرد را داریم.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: اقدامات ما و هلال احمر نزدیک به یکدیگر است به همین دلیل بهتر است تفاهم نامه‌ای امضا شود تا کمک حال یکدیگر باشیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها