تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در لرستان از هفته آینده

  • 16 آبان 1399 - 11:39

خرم‌آباد- استاندار لرستان از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در این استان از هفته آینده خبر داد و گفت: در طول ۱۵ روز بیش از ۱۲۰ لرستانی مبتلا به کرونا، فوت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی شامگاه پنجشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به شرایط خطرناک بیماری کرونا در استان، گفت: متأسفانه تعداد افراد مبتلا و بستری شده در بیمارستان‌ها به شدت رو به افزایش است و تعداد مرگ و میرها نیز در آبان ماه به شدت زیاد شده است به طوری که از اول آبان‌ماه تا کنون یعنی در طول ۱۵ روز بیش از ۱۲۰ نفر در لرستان بر اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت وضع محدودیت‌های بیشتر برای کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: این موارد محدودیت نیستند و مردم فکر نکنند که ما برای آنها محدودیت ایجاد می‌کنیم و مهمترین رکن این است که مردم همکاری لازم را انجام دهند.

استاندار لرستان به ضرورت استفاده از قوه قهریه در برخی از موارد اشاره کرد و گفت: ما به عنوان مجموعه دولت و مجموعه نظام لازم است تصمیماتی اتخاذ کنیم و در جاهایی هم از قوه قهریه استفاده کنیم.

خادمی از مردم استان و خصوصاً شهروندان شهرهای پر خطر خواست که از منزل بیرون نیایند و در اجتماعات و مراسمات شرکت نکنند.

وی با تاکید بر ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم ختم و عروسی، گفت: اگر مردم مناطق ذکر شده در شهر و یا روستا مواردی مشاهده کردند برای برخورد لازم سریعاً به نیروی انتظامی، دادستانی و یا به استانداری اطلاع دهند.

استاندار لرستان با اعلام فعالیت ادارات با ظرفیت ۵۰ درصد و یا یک سوم تا پایان هفته آتی و ممنوعیت ورود ارباب رجوع به ادارات گفت: از امروز ادارات ارباب‌رجوع نمی‌پذیرند و ملاقات عمومی مجاز نیست و در صورت ضرورت، مردم کار خود را به صورت تلفنی انجام دهند و در غیر این صورت کار را به زمان دیگری بعد از این ایام موکول کنند.

خادمی گفت: در پنج شهرستان لرستان شامل دورود، الیگودرز، کوهدشت، دلفان و پلدختر طبق مصوبه ستاد ملی کرونا تمام گروه‌های شغلی دو، سه و چهار تعطیل است و فقط مشاغلی که نیازهای ضروری مردم را تأمین می‌کنند مجاز به فعالیت هستند.

وی در خصوص خرم‌آباد و بروجرد گفت: مشاغل گروه ۳ و ۴ در این دو شهر تعطیل است و در مرکز استان محدودیت‌هایی در خدمات شهری و اتوبوس رانی انجام خواهد شد و علاوه بر آن پاساژها و مراکز پر ازدحام باید از ساعت ۱۷ عصر تعطیل باشند و همه دستگاه‌ها موظف هستند روی مجموعه‌ای که به آنها مربوط است نظارت کنند.

استاندار لرستان تصریح کرد: اگر در حوزه یک اداره کل تخلف یا کم کاری مشهود شود مدیر کل دستگاه مربوطه به دادگستری و هیئت تخلفات معرفی خواهد شد مگر آنکه ثابت شود که آن دستگاه اقدامات قانونی را انجام داده است.

خادمی تاکید کرد: جزئیات مصوبات ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا و اعمال محدودیت‌های جدید پس از کارشناسی دقیق حداکثر تا فردا شب به اطلاع عموم مردم می‌رسد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها