تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

افتتاح فاز یک پروژه عظیم انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران

  • 14 آبان 1399 - 15:36

یزدـ مدیرعامل چادرملو گفت: بهره برداری از فاز اول پروژه عظیم طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران فردا (پنج‌شنبه) آغاز می‌شود.

ناصر تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح عظیم شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران با مشارکت چادرملو، گل گهر و مس سرچشمه در حال اجراست و فردا فاز نخست این پروژه عظیم بهره برداری می شود.

وی عنوان کرد: این پروژه حیاتی در دو بخش اصلی و در سه فاز اجرایی شده که بخش اول آن شامل تاسیسات آب شیرین کن با ظرفیت یک میلیون متر مکعب در روز است که در ۳۵ کیلومتری غرب بندر عباس اجرا شده و بخش دوم شامل احداث ایستگاه های پمپاژ و لوله گذاری خطوط انتقال آب به طول ۸۲۷ کیلومتر و قطر نامی یک هزار و ۳۰۰ و ۹۰۰ میلیمتر است.

تقی زاده بیان کرد: فاز نخست از محل تاسیسات آب شیرین کن بندرعباس تا شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به طول ۳۰۳ کیلومتر است که فردا افتتاح می شود، فاز دوم از گل گهر تا مس سرچشمه به طول ۱۵۴ کیلومتر و فاز سوم از مس سرچشمه تا مجتمع صنعتی اردکان به طول ۳۷۰ کیلومتر است که تا پایان بهمن ماه وارد مجتمع صنعتی چادرملو در استان یزد می شود.

وی هزینه پیش بینی شده برای اجرای این طرح عظیم ملی را بالغ بر ۱۱۰ هزارمیلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این مبلغ از سوی سه شرکت مذکور، اعتبارات بانکی و صندوق توسعه ملی تامین شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها