تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

افتتاح ۱۷۳ طرح تا پایان امسال

  • 24 فروردین 1400 - 11:57

وزیر نیرو گفت: ۱۷۳ طرح با سرمایه ۴۳ هزار میلیارد تومانی را در برنامه افتتاح و بهره برداری تا پایان امسال قرار داده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در آئین افتتاح و بهره برداری ۶ طرح صنعت آب و برق در سه استان سیستان و بلوچستان، مازندران و خوزستان با بیان اینکه طرح هر هفته الف-ب ایران طبق برنامه ریزی انجام شده، ادامه دار است و تا پایان امسال نیز اجرا می‌شود.

وی گفت: در دو هفته گذشته ۹ طرح عمده با حجم سرمایه گذاری سه هزار و ۴۲۸ میلیارد تومان افتتاح و بهره برداری شد. طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۰ در قالب پویش هر هفته الف-ب ایران در مجموع ۲۹۰ طرح به ارزش سرمایه ۶۵ هزار میلیارد تومان افتتاح و بهره برداری می‌شود.

اردکانیان با اشاره به اینکه سال گذشته پیش بینی کردیم که طی سال ۹۹، ۲۰ طرح با سرمایه ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره برداری شود، اظهار داشت: در سال ۹۹ توانستیم بیش از میزان پیش بینی شده طرح افتتاح و بهره برداری کرده و سرمایه گذاری بیشتری جذب کنیم به این ترتیب در سال گذشته توانستیم ۳۰۷ طرح به ارزش سرمایه ۸۱ هزار میلیارد تومان افتتاح کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: انتظار داریم این برنامه ریزی با کیفیت بهتر و سرمایه گذاری بیشتر ادامه دار باشد. بخش اول آن تا پایان فعالیت دولت دوازدهم حدود نیمه‌های مرداد اجرایی می‌شود که بالغ بر ۱۷۳ طرح با ارزش سرمایه ۴۳ هزار میلیارد تومان است.

این مقام مسئول، طرح‌های باقیمانده تا پایان ۱۴۰۰ را شامل افتتاح و بهره برداری ۵ سد مخزنی ملی (منظور از ملی محل تأمین اعتبارات از منابع ملی است نه استانی) ۳ شبکه آبیاری و زه کشی به میزان ۱۰ هزار هکتار، ۱۳ تصفیه خانه آب، ۱۹ تصفیه خانه فاضلاب، ۱۰ نیروگاه برق حرارتی، ۲۵ واحد نیروگاه مقیاس کوچک، ۲۱ واحد نیروگاه تجدید پذیر، برقرسانی به ۲۰۶ روستا در سطح کشور، ۳۶ پست و خطوط انتقال کشور و آبرسانی به ۴۰۰ روستا با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت را شامل می‌شود.

وزیر نیرو درباره تأمین برق تابستانه نیز توضیح داد: با کاهش بارش‌ها کمتر از میزان پیش بینی شده قطعاً نیازمند همکاری مصرف کنندگان مختلف هستیم تا بتوانیم مدیریت بار در ایام پیک مصرف را انجام دهیم. در همین راستا تدارک‌هایی دیده ایم تا بتوانیم با همکاری مصرف کنندگان بخش‌های مختلف از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۰ عبور کنیم.

اردکانیان با تاکید بر اینکه با وجود محدودیت‌های بارشی که می‌تواند بر تأمین برق نیروگاه‌های کشور مؤثر باشد اما به دلیل اینکه امسال شاهد انتخابات ریاست جمهوری هستیم، تصریح کرد: باید با حداکثر توان به تأمین حداکثری خدمات مردمی و کسب رضایت آنها بپردازیم چرا که وزارت نیرو با توجه به در دست داشتن مدیریت صنعت آب و برق اصلی ترین پشتیبان بخش تولیدی، خانگی، صنعتی و تجاری به شمار می‌رود.

طبق اظهارات این مقام مسئول، وزارت نیرو برنامه ریزی هایی انجام داده تا بتواند بیشترین استفاده را از ظرفیت بودجه ۱۴۰۰ داشته باشد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها