تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

افزایش آبگذاری در کانال های کشاورزی در گیلان

  • 22 اردیبهشت 1400 - 14:38

رشت- مدیر عامل آب منطقه ای گیلان از افزایش آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفید رود در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید خرمی در این باره گفت: با توجه به بارش‌های مناسب اخیر در سطح استان و تغییرات ایجاد شده در آبگذاری کانالهای شبکه سفید رود، افزایش آبگذاری کانالهای فومنات، گله رود و چپ سنگر (اراضی مناطق مرکزی گیلان) از صبح روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه اعمال و تا صبح روز ۲۹ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و سپس در کانال چپ سنگر به مدت ۴ روز قطع آبگذاری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: آبگذاری مرحله دوم کانال راست سنگر (اراضی مناطق شرق گیلان) نیز از صبح روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه شروع و تا ۸ روز ادامه و سپس ۴ روز قطع آب اعمال خواهد داشت.

خرمی با تأکید بر لزوم رعایت تقویم زراعی و اتمام نشا برنج در این مدت آبگذاری از سوی کشاورزان، یاد آور شد: هر گونه تغییرات برنامه‌های آبیاری متناسب با شرایط آب و هوایی و نیازهای احتمالی اطلاع رسانی می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی تاکید نمود: با توجه به تغییرات و افزایش جریان رودخانه سفید رود و کانال‌های آبیاری، تمام شهروندان از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تأسیسات آبی جدا خودداری کنند.

شایان ذکر است، بیش از ۶۰ درصد از اراضی شالیزارهای استان بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی گیلان، تا کنون نشا شده است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها