افزایش تدابیر امنیتی کاخ سفید برای مقابله با اعتراضات انتخاباتی

  • 10 آبان 1399 - 16:18


به دلیل پیش‌بینی اعتراضات در شب انتخابات و احتمال به خشونت کشیده شدن آن‌ها، سرویس مخفی و نیروهای امنیتی آمریکا در حال مستحکم‌سازی فضای اطراف کاخ سفید هستند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شهر واشنگتن در فاصله چند روز مانده به انتخابات به جای آن که خود را برای جشن‌های انتخاباتی آماده کند، به نظر می‌رسد برای مقابله با شورش آماده می‌شود.

علاوه بر نصب پوشش محافظتی در مقابل شیشه‌های مغازه‌ها، مقامات امنیتی هم در حال آماده‌سازی تجهیزات دفاعی و دیوار ضد صعود در اطراف کاخ سفید هستند. 

به گزارش «ای‌بی‌سی نیوز»، در اطراف کاخ سفید همچنین حضور سنگین نیروهای امنیتی دیده می‌شود و گردشگرانی که زمانی می‌توانستند از بیرون نرده‌های کاخ سفید، آن را تماشا کنند، به دلیل وجود موانع و برخورد پلیس قادر به انجام این کار نیستند.

برای دفتر کار رئیس‌جمهور حتی تدابیر بیشتری اتخاذ شده و با حصار چند لایه و موانع سیمانی که هر روز هم بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، از آن محافظت می‌شود.

در مجموع شهر و نیروهای پلیس و امینت آن خود را برای دو سناریو، درگیری در خیابان‌ها و در مراکز رای‌دهی آماده می‌کنند.

دیوار اطراف کاخ سفید در ماه ژوئیه بعد از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا و برگزاری اعتراضات ضد نژادپرستی، برپا شد و حالا در حال تقویت شدن است. 

در هیچ جای دیگر به جز واشنگتن که ستاد انتخاباتی ترامپ نوید برگزاری جشن پیروزی در هتل ‌بین‌المللی ترامپ در شب انتخابات را داده، چنین تدابیر امنیتی سختی اتخاذ نخواهد شد. این هتل، پنج بلوک با کاخ سفید در خیابان پنسیلوانیا فاصله دارد و اطراف آن هم حصارکشی شده است.

 

سرویس مخفی آمریکا مسئولیت حفاظت از رئیس‌جمهور و خانواده او، کاخ سفید و محیط اطراف آن را برعهده دارد و عوامل آن با بخش گسترده‌ای از نیروهای پلیس برای مواجهه با اعتراضات احتمالی در حال هماهنگی هستند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0