تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

افزایش حفاری‌های غیرمجاز درگلستان/۵۰تور گردشگری غیرمجازشناسایی شد

  • 05 آبان 1399 - 7:53

گرگان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از افزایش حفاری‌های غیرمجاز در استان خبرداد و گفت: سال گذشته ۵۰ تور غیرمجاز که شبکه‌های مجازی هم فعال بودند در گلستان شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد تجری در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی گلستان اظهارکرد: از همکاری نیروی انتظامی استان در حفاظت و حراست از آثار فرهنگی و تاریخی و همچنین دستگیری حفاران غیرمجاز قدردانی می‌کنم.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری استان شرایط سختی را سپری می کند و لازم است همه دستگاه های اجرایی و علی الخصوص نیروی انتظامی استان در جهت حمایت از این حوزه در کنار جوامع گردشگری استان باشند.

تجری بیان کرد: تورهای غیرمجاز هم قوانین شرع و شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند و از سویی سلامت و امنیت افراد در این‌گونه تورها به دلیل نداشتن مجوز تضمین و قابلیت پیگیری وجود ندارد که متأسفانه در این خصوص شاهد اتفاقات بدی هم بودیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: با همکاری پلیس فتا و پلیس نظارت بر اماکن عمومی استان گلستان در یک عملیات مشترک در دی و بهمن‌ماه سال گذشته بیش از ۵۰ تور غیرمجاز که شبکه‌های مجازی هم بسیار فعال بودند شناسایی و اقدامات قانونی انجام گرفت.

وی بیان کرد: میراث فرهنگی استان گنجینه‌ای بسیار ارزشمند است که متأسفانه در سال ۹۹ شاهد افزایش حفاری‌های غیرمجاز در سطح استان هستیم که بسیاری از آن‌ها دستگیرشده و انتظار داریم این همکاری عملیاتی و اطلاعاتی مشترک همچنان ادامه و افزایش یابد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها