افزایش نرخ بیکاری در اصفهان/کمبود نیروهای انسانی ماهر و نیمه ماهر

  • 15 آذر 1399 - 13:31

اصفهان-معاون اقتصادی استانداری اصفهان از افزایش نرخ بیکاری از ۱۰.۳ به ۱۱.۳ درصد در سه ماه ابتدای سال جاری به علت شیوع کرونا خبر داد.

سید حسن قاضی عسگر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش نرخ بیکاری اصفهان در سه ماهه ابتدای سال جاری اظهار داشت: شیوع کرونا یکی از عوامل مهم در افزایش نرخ بیکاری اصفهان در سه ماهه ابتدای امسال برآورد می‌شود و هنوز اطلاعاتی از وضعیت نرخ بیکاری استان اصفهان در سه ماه دوم سال ارائه نشده است.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی در اصفهان با کمبود نیروهای انسانی ماهر و نیمه ماهر دست و پنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان به سه هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی آموزش دیده نیازمند است و بخشی از این کمبود با کارگران اتباع بیگانه تأمین می‌شود.

وی بر مهارت آموزی نیروهای انسانی در اصفهان تاکید کرد و گفت: نیاز است با همراهی شورای مهارت استان اصفهان، نیروهای ماهر مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی در اصفهان تربیت شوند.

قاضی عسگر با اشاره به اینکه در سه ماه ابتدای سال جاری، نرخ بیکاری در استان اصفهان ۱۱.۳ درصد بوده است، تصریح کرد: قبل از شیوع کرونا، نرخ بیکاری در اصفهان از ۱۴.۷ به ۱۰.۳ درصد کاهش یافته بود که متأسفانه در ایام شیوع کرونا نرخ بیکاری استان اصفهان بار دیگر افزایش یافت.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0