افزایش ۳ دردصدی اهدای خون در قم در سه ماهه نخست سال جاری

  • 03 مرداد 1400 - 9:55
افزایش ۳ دردصدی اهدای خون در قم در سه ماهه نخست سال جاری

قم- معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم با اشاره به اهدای خون ۹ هزار و ۶۰۰ نفر در سه ماهه نخست سال جاری گفت: اهدای خون در این مدت افزایش سه و ۶ دهم درصدی داشته است.

علیرضا کبیری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ۱۲ هزار و ۲۸۷ نفر طی سه ماهه نخست سال جاری برای اهدای خون مراجعه کرده‌اند در حالی که این تعداد در سه ماهه نخست سال قبل ۱۱ هزار و ۷۴۰ نفر بوده و افزایش چهار و نیم درصدی داشته است.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم افزود: طی سه ماهه نخست سال جاری تعداد ۹ هزار و ۹۶۵ نفر موفق به اهدای خون شدند در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۹ هزار و ۶۰۰ نفر بوده و افزایش سه و ۶ دهم درصدی را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: تعداد اهداکنندگان مستمر طی سه ماهه نخست سال ۶ هزار و ۲۵۱ نفر بوده در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل پنج هزار و ۳۱۴ نفر بوده و افزایش هفت و سه دهم درصدی داشته است.

کبیری تعداد اهداکنندگان خانم را نیز طی سه ماهه نخست سال جاری ۳۴۵ نفر عنوان کرد.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم ادامه داد: تعداد ۱۴ هزار و ۶۷۵ واحد خون طی سه ماهه نخست سال جاری به بیمارستان‌ها ارسال شد در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۱۳ هزار و ۱۹۲ واحد خون بوده و افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

وی همچنین از ارسال ۲ هزار و ۲۸۱ واحد خون در سه ماهه نخست سال جاری به شبکه خون رسانی کشور خبر داد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0