تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

افزایش ۴۰ درصدی مبتلایان به کرونا در انگلیس

  • 03 آبان 1399 - 20:24


باوجود تدابیر سفت و سخت دولت انگلیس برای مهار شیوع کرونا، آمارها از افزایش شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در این کشور حکایت دارد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت انگلیس یک هفته است که تدابیر پیشگیرانه سفت و سختی را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) به اجرا گذاشته اما تازه‌ترین آمارهای دولتی از مثبت شدن آزمایش حدود بیست‌وپنج هزار نفر از شهروندان این کشور به کرونا حکایت دارد. 

به نوشته روزنامه «میرر» روز جمعه نیز ۲۲۴ نفر بابت ابتلا به کرونا در انگلیس جان خود را از دست دادند. اینک آمار تلفات ناشی از کرونا در انگلیس افزایش بیشتری را نسبت به هفته گذشته نشان میدهد. طبق آخرین آمار اعلام شده ۲۳۰۱۲ نفر از شهروندان این کشور به کرونا مبتلا شده اند که افزایش چهل درصدی را نسبت هفته قبل نشان می‌هد.

شبکه خبری «اسکای نیوز» نیز گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۴ شهروند انگلیسی جان خود را بابت ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

به  گزارش این شبکه خبری، آمارهای دولتی حکایت از این دارد که اینک ۷۸۵۰ بیمار کرونایی دربیمارستان‌های این کشور بستری هستند و از این تعداد ۷۴۳ تخت به دستگاه تنفس مصنوعی مجهز است.

محدودیت سه هفته‌ای

مشاور علمی دولت انگلیس اخیرا گفته است که برای جلوگیری از شیوع کرونا باید فوراً یک دوره سه هفته محدودیت سراسری اعمال شود.

«جرمی فارار»  مشاور علمی دولت انگلیس گفت: «محدودیت‌های فعلی طبقه‌بندی شده سرعت انتقال را به اندازه کافی پایین نمی‌آورد و از ادامه شیوع این ویروس جلوگیری نمی‌کند. یک دوره سه هفته‌ای افزایش محدودیت‌های سراسری با سطح مناسب حمایت مالی به ما امکان می‌دهد قبل از زمستان  انتقال فزاینده کرونا را متوقف ساخته، خدمات محافظتی و آماده سازی بهداشتی بهداشتی را مهیا کرده  و زمان کافی برای عملکرد کامل سیستم‌های ایزوله  را داشته  و جان مردم را نجات دهیم».

در حالی که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس از برنامه‌‌ای  برای مهار کرونا خبر داده، تازه‌ترین نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که شهروندان انگلیسی اعتقادی به برنامه‌های دولت انگلیس برای مهار کرونا ندارند. بر اساس تازه ترین نظرسنجی که در انگلیس انجام و نتایج آن دوشنبه شب به وقت تهران منتشر شد ۶۴ درصد بر این باورند که دولت انگلیس برنامه مدونی برای مواجهه با همه گیری کرونا ندارد.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها