تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

افزایش ۴ برابری بیماران کرونایی گیلان/ ۸۶۲ بیمار بستری هستند

  • 24 فروردین 1400 - 7:58

رشت- مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان با اشاره به افزایش چهار برابری بیماران کرونایی در استان، گفت: ۸۶۲ بیمار بستری هستند.

حسن رخشاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه استان گیلان گرفتار موج چهارم کرونا است، اظهار کرد: شدت انتقال و انتشار این موج چهار برابر موج‌های گذشته است.

وی با بیان اینکه اکثر مبتلایان به کرونا به در موج چهارم از نوع انگلیسی هستند، افزود: شدت و سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی چندین برابر ویروس گذشته است.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان اضافه کرد: متأسفانه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ترددهای غیرضروری، افزایش دورهمی ها و مراسم‌های عزا و عروسی و حضور مسافران از مهمترین عوامل روند صعودی ابتلاء و انتقال ویروس کرونا در کشور و استان گیلان است.

وی به افزایش روزانه بیماران مبتلا و بستری در استان گیلان از اول اسفند ماه سال گذشته تاکنون اشاره و تصریح کرد: در مقایسه با روز گذشته ۳۰ بیمار جدید کرونایی به مجموع بستری‌ها اضافه شده است.

رخشاد با بیان اینکه در حال حاضر ۸۶۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۲۱۰ نفر روز گذشته بستری شده اند.

وی با اشاره به وخامت حال ۱۰۸ بیمار، گفت: ۱۰ نفر از این بیماران روز گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان با تأکید بر ضرورت رعایت دستور العمل های بهداشتی از سوی شهروندان، افزود: قطعاً با مشارکت شهروندان، استفاده از ماسک و عدم تردد غیر ضرور در شهر می‌توانیم این بیماری را کنترل کنیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها