تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

افزایش ۶۲ درصدی دادرسی الکترونیکی در استان قزوین

  • 14 آبان 1399 - 19:32

قزوین- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: طی ۵ ماه اخیر با ۳۲۹ مورد دادرسی الکترونیکی شاهد افزایش ۶۲.۵ درصدی در این حوزه بوده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در راستای اجرای سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه به‌ویژه برنامه چهارم توسعه قضائی و روزآمد کردن بهره‌برداری از فناوری‌های نوین، دادرسی الکترونیکی از خرداد ماه سالجاری در پرونده‌های دارای زندانی به اجرا در آمد.

مقام ارشد قضائی استان افزود: دادرسی الکترونیک در پرونده‌های مذکور به جهت عدم اعزام زندانیان به دادسرا و دادگاه با هدف اجرای دستورالعمل صادره ریاست معزز قوه قضائیه کاهش اطاله دادرسی و تسریع و تسهیل در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها و کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است.

وی با اشاره به امار این شیوه از دادرسی تصریح کرد: از آغاز اجرای این طرح طی ۵ ماه اخیر با ۳۲۹ مورد دادرسی الکترونیکی شاهد افزایش ۶۲/۵ درصدی بوده‌ایم که با این روند رشد انتظار می‌رود تا پایان سالجاری شاهد افزایش بیشتر و قابل توجهی در امر دادرسی الکترونیک خواهیم بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها